Zespół Sygnalistów Myśliwskich "HAGARD" Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Kierownik: 
Gabriel Chlebowski
Adres: 
Al. 29-ego Listopada 46, 31-425 Kraków
Telefon: 
661 853 937
Adres e-mail: 

Zespół „HAGARD” tworzą studenci, którym polska tradycja łowiecka nie jest obojętna. Poprzez rozwijanie swoich muzycznych pasji przy udziale rogów myśliwskich, pielęgnują bogatą kulturę łowiecką, która jest istotnym elementem naszego dziedzictwa narodowego.

Początki działalności zespołu sięgają 1997 roku, kiedy to został on założony przez kilku studentów Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Jednak oficjalnie, już pod nazwą „HAGARD” (w gwarze łowieckiej: hagard – młody, niedoświadczony sokół), zaczął rozwijać skrzydła w ramach „Sekcji Etyki, Tradycji i Zwyczajów Łowieckich” Koła Naukowego Leśników na Wydziale Leśnym, powołanej w 2001 roku przez ówczesnego Dziekana Wydziału. Od tej pory do dnia dzisiejszego znakomitym opiekunem Sekcji i zespołu jest dr inż. Tadeusz Kubacki z Zakładu Zoologii Leśnej i Łowiectwa. Od maja 2005 roku zespół jest członkiem Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. „HAGARD” posiada własny hejnał, skomponowany przez pana Krzysztofa Kadleca. Hejnał ten od 2006 roku jest oficjalnym „Hejnałem Wydziału Leśnego” w Krakowie.

Swoim repertuarem, który obejmuje sygnały łowieckie oraz utwory muzyki myśliwskiej, zespół uświetnia wszystkie uroczystości na Wydziale Leśnym i Uniwersytecie Rolniczym. „HAGARD” prezentuje także swoje umiejętności na ogólnopolskich festiwalach i regionalnych konkursach sygnalistyki i muzyki myśliwskiej. Zespół działa również poza granicami Uczelni. Swymi występami wzbogaca liczne uroczystości organizowane przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Krakowie i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie oraz koła łowieckie na terenie Polski południowej.

Ostatnie osiągnięcia zespołu:

  • I. miejsce w klasie G, II. miejsce w kategorii muzyki myśliwskiej (klasa MB) oraz nagroda Grand Prix na VII. Konkursie Sygnalistów Myśliwskich „O Kryształowy Róg” – Lądek Zdrój 2008
  • II. miejsce w klasie G oraz I. miejsce w kategorii muzyki myśliwskiej (klasa MB) – Biłgoraj 2008
  • IV. miejsce w kategorii muzyki myśliwskiej (MB) na XIII. Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej – Warcino 2008

 

W sprawach wszelkich – również Krwi Sokoła :) – prosimy o kontakt z kierownikiem zespołu.

Galeria: