XVI Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego – Spychowo 2021

Serdecznie zapraszamy
na

XVI Mazurski Konkurs
Sygnalistów Myśliwskich
im. Tomka Napiórkowskiego

który odbędzie się
13 - 14 sierpnia 2021 roku w Spychowie

Darz Bór


 

Ważne informacje:

„Gdzie się zgłosić i ewentualnie o informacje poprosić...”

Za sprawy związane z uczestnictwem w konkursie oraz spływie odpowiedzialny jest: Adam Jażdżewski

Zgłoszenia na XVI Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich oraz spływ kajakowy przyjmujemy do dnia 1 sierpnia 2021!!!

„Nie dość, że gramy – to i kajakami spływamy”

XV Ogólnopolski Spływ Kajakowy Sygnalistów Myśliwskich, Leśników i Myśliwych SPYCHOWO - ZGON – piątek 13.08.2021 r.

  • koszt 50  zł / osoba - zgłoszenie uczestnictwa do 01 sierpnia 2021 r. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną prosimy o wcześniejsze wpłaty na konto. Jeśli dana osoba nie pojawi się w dniu spływu wpłata niestety nie będzie zwracana (kajaki i wyżywienie zamawiamy w tym roku z wyprzedzeniem)
  • na wpłaty czekamy do 02.08, jeśli do tego dnia nie wpłynie wolne miejsce przekażemy następnemu chętnemu
  • ze względów bezpieczeństwa  MAKSYMALNA ilość osób które mogą popłynąć to 100!!!
  • tradycyjnie po zakończeniu spływu przewidziany jest posiłek regeneracyjny na EKO-OCZKU
  • opieka ratowników, pełne wyposażenie kajaków, transport powrotny autokarami ze Zgonu do Spychowa,
  • uczestników spływu obowiązuje bezwzględne przestrzeganie regulaminu spływu oraz etykiety wodniackiej - nieprzestrzeganie ww. spowoduje wykluczenie z uczestnictwa w spływie bez zwrotu kosztów (regulamin oraz etykieta wodniacka znajduje się na stronie Muzyki Myśliwskiej w zakładce naszego konkursu, w dziale "załączniki".)
  • w przypadku niespodziewanego załamania pogody (gradobicie, oberwanie chmury itp) spływ nie odbędzie się.
  • wpłaty prosimy kierować na konto Stowarzyszenia Zespół Sygnalistów Myśliwskich “Leśna Brać”, Połom 2, 12-150 Spychowo. W tytule prosimy podać imiona i nazwiska osób które dotyczy wpłata oraz dopisek “Spływ 2021”  nr konta: 35 1240 5761 1111 0010 9098 9369

„Gdzie głowę do poduszki przyłożyć?”

Uczestnicy sami rezerwują sobie noclegi i opłacają je bezpośrednio w ośrodku / pensjonacie. Organizator nie przyjmuje wpłat za noclegi. W miarę możliwości pomożemy  również zorganizować noclegi dla wszystkich chętnych uczestników, jednak zwracamy uwagę na to, że ze względu na turystyczny charakter miejscowości oraz wakacyjny termin imprezy, należy rezerwować miejsca z dość dużym wyprzedzeniem czasowym.

„Gdy kiszki marsza grają…”

Dla uczestników konkursu przewidziano obiad w piątek 13.08.2021 r. i w sobotę 14.08.2021 r – sala konferencyjna LOEE  – wymaga wcześniejszego zgłoszenia (na formularzach zgłoszeń dodaliśmy odpowiednią tabelę - proszę wypełniając formularze nie dublować ilości posiłków - jeśli ktoś jest zgłoszony do posiłku w zespole, niech nie powtarza zamówienia w formularzu solisty), dokładna godzina posiłków zostanie podana bliżej terminu konkursu.

W sobotę po ogłoszeniu wyników zapraszamy również wszystkich uczestników na biesiadę na "Gawrę"

Śniadania oraz kolacje uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie - jest możliwość wykupienia ich w miejscach noclegowych bądź zaopatrzenia się w sklepach spożywczych

Program

Piątek 13.08.2021 r. - miejsce: Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Spychowo (LOEE)
09,00 Otwarcie I dnia konkursu - sala konferencyjna w LOEE
09.10 - 12.30 Przesłuchania w kategoriach solistów D, C, B, A - sala konferencyjna w LOEE
Sobota 14.08.2021 r. - miejsce: Wiata leśna Gawra k. Spychowa
11.00 Otwarcie II dnia konkursu
11.10 - 13.00 Przesłuchania w kategoriach zespołowych D, C, B, A, G, MB, MSH
15:00 - 16:00 Regaty dłubanek na Jez. Spychowskim przy Amfiteatrze w Spychowie
17.00 - 17.30 Powitanie gości
17.30 - 18.30 Aukcja obrazów z Pleneru Malarskiego
18.00 - 19.30 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród XVI Mazurskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich
20.30 Biesiada myśliwska na polanie leśnej "Gawra"

Zapraszamy również do zwiedzania obrazów z Pleneru Malarskiego 2019 pn. "Las mikro-marko LAS" prezentowanej w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej oraz stoiska Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Mazurskie".

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A zestaw B

  1. Powitanie
  2. Darz Bór
  3. Muflon na rozkładzie

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw B

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Król polowania
  3. Jenot na rozkładzie

Klasa A i G zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Adam Goluch KŁ "Leśnik" G. Iławeckie 209
2   Szymon Giemza Nadleśnictwo Kluczbork 198
3   Stanisław Wenta GOK Sierakowice 198
4 2 Barbara Szyszko K Ł "Leśnik" Lidzbark Warmiński 195
5 3 Aleksander Sztylc Nadleśnictwo Strzałowo 177
6 4 Gabriela Stupienko WKŁ JELEŃ Lidzbark Warmiński 164

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Alicja Ciesielska   295
2 2 Krzysztof Goj K.Ł. LEŚNIK Górowo Iławeckie 286
3 3 Klaudia Stupienko KŁ Jeleń w Lidzbarku Warmińskim 285
4 4 Mateusz Sołtys UWM Olsztyn 275
5 5 Bartłomiej Bączek Nadleśnictwo Jedwabno 266
6 6 Marcin Fura ZSM Galindowe Rogi 264
7   Tomasz Wenta K.Ł. KULIK Gdańsk 264

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Mikołaj Ciesielski   290
2   Jan Niedźwiecki UWM Olsztyn 285
3 2 Barbara Lendzion K.Ł. ODYNIEC Iława 278
4   Robert Kopacz Z.O. PZŁ Biała Podlaska 275
5 3 Maria Stupienko WKŁ JELEŃ Lidzbark Warmiński 272
6   Richard McLane K.Ł. JELEŃ Ożarów Maz. 265
7 4 Jakub Nowak K.Ł. RUCZAJ Bartoszyce 264
8 5 Daniel Bączek Nadleśnictwo Spychowo 263
9   Piotr Łukasiak Koło Łowieckie "Dzik" w Legionowie 262
10 6 Magdalena Deptuła KŁ "Żbik" Szczytno 251
11   Krystian Kowalczyk Nadleśnictwo Ostrołęka 248
12 7 Przemysław Sztylc N-ctwo Strzałowo 234

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Gabriela Ulewicz Nadleśnictwo Mrągowo 293
2   Ernest Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 293
3   Oskar Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 287
4 2 Adam Jażdżewski N-ctwo Spychowo 287
5   Michał Domański N-ctwo Parciaki 286
6   Jacek Smulski K.Ł. JELEŃ Ożarów Maz. 285
7   Lori McLane K.Ł. JELEŃ Ożarów Maz. 280
8 3 Przemysław Kownacki K. Ł. Hubertus Olsztyn 279
9 4 Krzysztof Mroczkowski N-ctwo Strzałowo 275
10   Piotr Kowal ZSM Akteon WL SGGW 273
11   Barbara Kowal ZSM Akteon WL SGGW 272
12 5 Maciej Gałązka N-ctwo Strzałowo 262
12 5 Tomasz Żukowski N-ctwo Strzałowo 262
13 6 Kamil Domian N-ctwo Strzałowo 256
14 7 Jerzy Lendzion ZSM AKTEON SGGW 255
15 8 Michał Szok N-ctwo Strzałowo 254
16   Jan Rawiak ZSM Akteon 250
17 9 Kamil Twarowski Nadleśnictwo Jedwabno 250
18 10 Paweł Mierzejewski ZSM Galindowe Rogi 250
19 11 Bartosz Karczmarski Nadleśnictwo Spychowo 246
20   Hubert Maślany ZSM Akteon 190

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna M - Klasyfikacja myśliwych L - Klasyfikacja leśników

Zespoły

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 ZSM "Derkacz" Górowo Iławeckie Stowarzyszenie DERKACZ 294
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Alicja i Mikołaj Ciesielscy   292
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Cietrzew" przy Nadleśnictwie Jedwabno Nadleśnictwo Jedwabno 264
4 Rodzinny Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Kukliki" K.Ł. KUKLIK Gdańsk 261

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nidzica Nadleśnictwo Nidzica 243

Klasa A (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły jednorodne - małe lub duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja WKŁ 335 "Przyszłość" 281

Klasa G (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły mieszane - małe i duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo N-ctwa Spychowo i Strzałowo 295
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa WL SGGW Warszawa 292
PK Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Chmara" przy Kole Łowieckim "Jeleń" w Ożarowie Mazowieckim K.Ł. "Jeleń" w Ożarowie Maz. 284
3 Klub Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej Galindowe Rogi N-ctwo Maskulińskie 279

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa WL SGGW Warszawa 295
2 ZSM "Derkacz" Górowo Iławeckie Stowarzyszenie DERKACZ 286
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Chmara" przy Kole Łowieckim "Jeleń" w Ożarowie Mazowieckim K.Ł. "Jeleń" w Ożarowie Maz. 286
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Artemis UWM w Olsztynie UWM w Olsztynie 280
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo N-ctwa Spychowo i Strzałowo 279
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja WKŁ 335 "Przyszłość" 265

Klasa MSH (muzyka myśliwska - salon hubertowski - instrumenty muzyczne niemyśliwskie lub myśliwskie i niemyśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Alicja i Mikołaj Ciesielscy   290

PK - Występ pozakonkursowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu

Formularz zgłoszeniowy - Spływ 2021