XIX Konkurs Sygnalistów Myśliwskich Sudeckiej Krainy Łowieckiej „O Kryształowy Róg” – Świdnica 2021

ZAPROSZENIE NA KONKURS SYGNALISTÓW MYŚLIWSKICH

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Wałbrzychu, Urząd Miasta Świdnica, Nadleśnictwo Świdnica i Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają na XIX Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Kryształowy Róg”, który rozpocznie się o godz. 9:00 w dniu 4 lipca 2021 r. w Świdnickim Ośrodku Kultury w Świdnicy (Rynek w Świdnicy).

Konkurs jest jednocześnie eliminacjami do Krajowego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich na 2022 r. dla uczestników z Dolnego Śląska, w ramach którego odbędą się przesłuchania solistów w klasach D, C, B, A i zespołów w klasach D, C, B, A, G oraz MB i MEs.

Zgłoszenia na uniwersalnych kartach należy kierować w nieprzekraczalnym terminie do 15 czerwca br. na adres Zarządu Okręgowego PZŁ w Wałbrzychu, ul. 1 Maja 158 58-305 Wałbrzych, e-mail: zo.walbrzych@pzlow.pl

Losowanie zestawów konkursowych odbędzie się przed konkursem i zostanie ogłoszone w terminie do 20 czerwca na stronie internetowej Zarządu Okręgowego.


Konkurs Świdnica 2021 - zaproszenie

 

Program

4 lipca 2021 (niedziela)
godz. 9:00 otwarcie XIX Konkursu Sygnalistów Myśliwskich „O Kryształowy Róg” – Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek w Świdnicy
godz. 9:30 przesłuchania konkursowe
godz. 13:00 ogłoszenie wyników konkursu, rozdanie nagród, występy laureatów
Występy zespołów uczestniczących w konkursie
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki łowieckiej i Leśnej Okręgu Wałbrzyskiego PZŁ „Odgłosy Kniei”

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw A

  1. Koniec polowania
  2. Apel na łowy
  3. Stój

Klasa B zestaw B

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Król polowania
  3. Jenot na rozkładzie

Klasa A i G zestaw A

  1. Powitanie
  2. Pobudka
  3. Łoś na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Szymon Giemza KŁ "Hubertus" Lubliniec 192

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Paweł Smogór ZSM "Królewscy" Niepołomice 267
2 1 Jakub Hnatyszyn   241
3 2 Marcin Hnatyszyn KŁ "Jar" Głuszyca 209

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Elżbieta Liszczyńska Nadleśnictw Lubin 274
2 2 Anna Świerzowska N-ctwo Lubin 266
3 3 Wojciech Zbrzeźniak KŁ "Darz Bór" w Lądku- Zdroju 265
  4 Kazimierz Bętlewski KŁ "Głuszec" Jelenia Góra 264
4 5 Karolina Bigos Nadleśnictwo Zdroje 247
  6 Piotr Bojkowski Nadleśnictwo Świeradów 245
5 7 Agnieszka Wojtaczka Nadleśnictwo Złotoryja 243
6 8 Zbigniew Lewandowski   239
7 9 Łukasz Świeboda   224
  10 Krzysztof Ganczarski KŁ "Głuszec" Jelenia Góra 216
8 11 Mariusz Weiss KŁ Głuszec" w Polanicy Zdrój 167

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
  1 Michał Komar-Gacki   258
  2 Mateusz Walkowiak   238
  3 Paweł Majewski Nadleśnictwo Kamienna Góra 235
1   Piotr Giemza KŁ "Hubertus" Lubliniec 194

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

Zespoły

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
 1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy Nadleśnictwioe Lubin Nadleśnictwo Lubin 283
 2 Sudeckie Echo KŁ "Głuszec" w Polanicy-Zdrój 225

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
 1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Izerskie Echo   256

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwski Izerskie Echo Nadleśnictwo Świeradów 217