XXI Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich – Tułowice 2016 EW

Patronat honorowy

  • Marszałek Województwa Opolskiego
  • Starosta Powiatu Opolskiego
  • Wójt Gminy Tułowice
  • Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Opolu
  • Dyrektor Zespołu Szkół w Tułowicach

Organizatorzy

  • Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu
  • Zespół Szkół w Tułowicach
  • Tułowicki Ośrodek Kultury

mają zaszczyt zaprosić Państwa na „Opolski Festiwal Łowiecki", w ramach obchodów „Dni Tułowic".

Podczas festiwalu będzie przeprowadzony XXI Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich, Finał Konkursu „ZWIERZAKI" oraz „Msza Święta Hubertowska" w oprawie muzycznej Gminnej Orkiestry z Komprachcic reprezentującej Opolską Organizację Łowiecką.

Serdecznie zapraszamy i życzymy wielu przyjemnych wrażeń.

 

Zarząd Okręgu PZŁ w Opolu
ul. Malczewskiego 4
45-029 OPOLE

 

Program

Sobota, 21 maja 2016 r.
15.00-17.30 Finał Konkursu Literacko-Plastycznego Uczniów Publicznych Szkół Podstawowych Opolszczyzny "ZWIERZAKI"
na terenie ZS Tułowice
18.00-19.15 Msza Hubertowska
kościół pw. św. Rocha w Tułowicach
Niedziela, 22 maja 2016 r.
08.00-09.30 Potwierdzenie uczestnictwa w Konkursie
sekretariat Konkursu - ZS Tułowice
09.30-10.00 Otwarcie XXI Opolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich
plac apelowy ZS Tułowice
10.00-17.00 Przesłuchania konkursowe solistów i zespołów w klasach D, C, B, A, G, MB, MEs, MSH
plac apelowy ZS Tułowice
17.00-17.30 Przemarsz sygnalistów przez Tułowice
Warsztaty muzyczne gry na rogu myśliwskim
komnaty Zamku w Tułowicach
17.30-19.00 Uroczysta gala i wręczenie nagród konkursowych
plac apelowy ZS Tułowice

Zestawy sygnałów

Soliści:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw A

  1. Koniec polowania
  2. Apel na łowy
  3. Stój

Klasa B zestaw E

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Daniel na rozkładzie
  3. Posiłek

Klasa A zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Zespoły:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw B

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Król polowania
  3. Jenot na rozkładzie

Klasa A zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Klasa G zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Piotr Musiolik KŁ Raróg Katowice 205

Klasa C

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Patrycja Domogała KŁ Cyranka Knurów 277
2   Jacek Kołek KŁ Lis Pszów 267
3 1 Magdalena Pokracka KŁ Jarząbek Paczków 263
4 2 Jan Mataszewski KŁ Daniel nr 15 w Zadwiździu 252
5 3 Paweł Przyklenk   250
6 4 Michał Hołub TL Tułowice 248
7 5 Paweł Królewicz TL Tułowice 241
8 6 Nicola Blukot TL Brynek 240
9 7 Wojciech Szeląg KŁ Dzik Pokój 240
10   Maciej Kurzawski KŁ Szarak Myszków 240
11 8 Hubert Korzeniowski KŁ Szarak Tułowice 214
12 9 Wiktor Kardas KŁ Słonka w Byczynie 208

Klasa B

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Martyna Jamrozik   296
2   Mariusz Musiolik KŁ Raróg Katowice 277
3 2 Ewelina Wieczorek Nadleśnictwo Kluczbork 277
4 3 Bogdan Figas KŁ Orzeł Ozimek 275
5   Roman Wesołkowski KŁ Lis Bystrzyca Kłodzka 271
6 4 Mateusz Fujarczuk KŁ Chrobry Głuchołazy 267
7 5 Damian Tokarz N-ctwo Prószków 263
8 6 Eryk Jasiński N-ctwo Kluczbork 260
9 7 Kamil Kubas N-ctwo Kluczbork 260
10 8 Mateusz Kubas TL Brynek 256
11 9 Kamil Tokarz KŁ Darz Bór Gliwice 253
12 10 Tomasz Gomułka   252
13   Aleksander Pichnar KŁ St. Hubertus Kłodzko 249
14 11 Wojciech Krzyżostyniak   249
15 12 Agnieszka Borecka N-ctwo Jawor 247
16 13 Szymon Kocierz TL Tułowice 246
17 14 Michał Zawadzki N-ctwo Kluczbork 241
18 15 Paweł Wajdziak N-ctwo Turawa 241
19 16 Mateusz Baboń N-ctwo Kluczbork 241
20   Edmund Słowik   240
21   Krystian Stankowski KŁ Lis Bystrzyca Kłodzka 239
22 17 Dawid Wojtyna KŁ Cyranka Brzeg 237
23 18 Łukasz Ludwa KŁ Chrobry Głuchołazy 232
24 19 Kamil Lazar KŁ Daniel Zagwiździe 226
25 20 Szczepan Borecki N-ctwo Prudnik 218
26 21 Piotr Karleszko   203
27 22 Sebastian Kokott ZS Tułowice 168

Klasa A

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Lesław Domogała KŁ Cyranka Knurów 285
2   Seweryn Borowiecki Nadleśnictwo Kluczbork 284
3 1 Barbara Sadłoń N-ctwo Tułowice 280
4 2 Maciej Litner N-ctwo Kluczbork 260
5   Jakub Kaczmarek UP Poznań 259
6 3 Stanisław Mataszewski UP Poznań 248
7   Dawid Wąsik KŁ Chrobry Głuchołązy 236

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

 

Zespoły

Klasa C

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich LUPUS 265
2 Górski Róg 251
3 SILVARUM II 242
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Stobrawski Róg-II 218

Klasa B

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "FANFARA" 282
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Stobrawski Róg 271
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Tryk KŁ Lis w Bystrzyca Kłodzka 268
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Silvarum TL Tułowice 250
5 ZSM KŁ Chrobry Głuchołazy 234

Klasa MB

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich SIVARUM TL w Tułowicach 243
2 ZSM TRYK przy KŁ LIS Bystrzyca Kłodzka 242

Klasa MEs

Miejsce Nazwa Punkty
PK Soubor loveckých trubačů LČR, LS Jeseník - MEs 291
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich STOBRAWSKI RÓG Nadleśnictwa Kluczbork 267

Klasa MSH

Miejsce Nazwa Punkty
1 Soubor loveckých trubačů LČR, LS Jeseník - MSH 292
2 Myśliwska Orkiestra Gminy Komprachcice 290
3 GIMBERTUSY 275
4 Zespół Wokalny SZUMIĄCY BÓR przy TOK Tułowice 271