XX Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Księcia Pszczyńskiego” Pszczyna 2016 EW

Zaproszenie na XX Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich
„O Róg Księcia Pszczyńskiego”
Pszczyna 2016

W imieniu Zarządu Okręgowego, Okręgowej Rady Łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach oraz Komisji Kultury i Promocji Łowiectwa mam zaszczyt zaprosić wszystkich sympatyków sygnalistyki i muzyki myśliwskiej, grających i niegrających na rogach myśliwskich wraz z rodzinami na  nasze doroczne święto, czyli XX Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Księcia Pszczyńskiego”, który odbędzie się podczas „Dni Pszczyny” 20 sierpnia tego roku w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli:

  • Jan Suchorończak – wiceprezes Naczelnej Rady łowieckiej, Prezes ORŁ Katowice
  • Paweł Sadza – Starosta Pszczyński
  • Dariusz Skrobol – Burmistrz Pszczyny
  • Kazimierz Szabla – dyrektor RDLP w Katowicach

Obecni na konkursie będą mogli wysłuchać muzyki myśliwskiej oraz sygnałów używanych podczas polowania, zarówno tych służących do kierowania nim, ale również tych, które oddają cześć pozyskanej zwierzynie. Będzie możliwe również zwiedzenie zagrody, w której  można  zapoznać się ze zwyczajami nie tylko żubra, największego ssaka w Europie, ale również poznać inne zwierzęta zamieszkujące tereny południowej Polski tj. muflony, jelenie, sarny, daniele oraz pozostałych mieszkańców obiektu tj.: kaczki krzyżówki, kazarki rdzawej, bernikli, gęsi łabędzionosej, łabędzi oraz pawi indyjskich.

Impreza będzie rozegrana według regulaminu opracowanego przez Klub Sygnalistów Myśliwskich w klasach solowych  D, C, B, A,  zespołowych D, C, B, A, G. W muzyce myśliwskiej będzie można konkurować w klasach  MB, MEs, MSH. Dodatkowo przewidziany jest konkurs dla zespołów rodzinnych, w którym trzeba będzie wykonać trzy dowolne sygnały zaakceptowane przez Komisję Muzyczną Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ i zatwierdzone uchwałą nr 14 Naczelnej Rady Łowieckiej z dnia 10.04.2001 r.)  Wydarzenie będzie miało charakter eliminacji wojewódzkich na przyszło roczny konkurs ”O Róg Wojskiego”.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 10 sierpnia 2016 roku pod adresem sygnalisci.pszczyna@gmail.com. Organizator nie przewiduje zgłaszania kandydatów w dniu konkursu.

Dla uczestników konkursu przewidziane są okolicznościowe odznaki oraz poczęstunek w trakcie trwania imprezy, a po zmaganiach konkursowych zapraszamy wszystkich uczestników na biesiadę na terenie  Skansenu - Zagrody Wsi Pszczyńskiej przy ul. Parkowej 20 w  Pszczynie.

W stroju myśliwskim wstęp wolny. Sceneria, w której odbywają się zmagania uczestników czyni konkurs wybitnie szczególnym na tle innych konkursów tego typu w Polsce, co sprawia, że do Pszczyny ciągną coraz większe rzesze uczestników, co jest najlepszą wizytówką konkursu.

W razie pytań proszę dzwonić: Adam Gorywoda 889 208 727

Program

8.00 Otwarcie sekretariatu
9.00 Oficjalne otwarcie konkursu
9.30 Przesłuchania konkursowe w klasie solistów D, C, B, A i zespołów w klasie D, C, B, A, G.
Przesłuchania w kategorii "Muzyka Myśliwska" MB, MEs, MSH oraz Zespołów Rodzinnych
12.30 Przerwa na posiłek
13.00 Przesłuchania konkursowe - c.d.
15.00 Koncert zespołów myśliwskich na rynku pszczyńskim
17.00 Ogłoszenie wyników XX Śląskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich oraz wręczenie nagród w Pokazowej Zagrodzie Żubrów
18.00 Spotkanie biesiadne

Zestawy sygnałów

Soliści:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw A

  1. Koniec polowania
  2. Apel na łowy
  3. Stój

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A zestaw B

  1. Powitanie
  2. Darz Bór
  3. Muflon na rozkładzie

Zespoły:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw B

  1. Koniec polowania
  2. Naganka naprzód
  3. Całość

Klasa B zestaw E

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Daniel na rozkładzie
  3. Posiłek

Klasa A i G zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Zespoły rodzinne: 3 dowolne sygnały

Wyniki

Soliści

Klasa D

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Jędrzej Rybicki KŁ Żuraw Brójce 187
2 1 Szymon Giemza N-ctwo Kluczbork 185
3   Jan Puchała KŁ Jeleń Rychtal 182
4   Paweł Smogór Mał Cen Dźw i Sło w Niepołomicach 181
5   Agnieszka Zębol ZSM Królewscy 180
6   Weronika Liszczyńska KŁ BORSUK przy N-ctwie Lubin 172

Klasa C

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Piotr Musiolik KŁ Raróg Katowice 291
2 2 Patrycja Domogała KŁ Cyranka Knurów 282
3 3 Julia Medyńska WKŁ Przyszłość 282
4   Bartłomiej Tobiasz JEDNOŚĆ Brzesko 277
5   Roman Łupak N-ctwo Strzelce Opolskie 273
5 4 Jacek Kołek KŁ Lis Pszów 273
6 5 Patrycja Kulak TL Brynek 271
7 6 Izabela Czogała   266
8   Przemysław Tomczyk KŁ Hubert Bralin 263
9   Dariusz Rieger N-ctwo Strzelce Opolskie 262
10 7 Maciej Kurzawski KŁ Szarak Myszkow 262
11   Michał Żelechowski ZSM Echo  262
12   Szymon Kosiński KŁ HUBERT Bralin 255

Klasa B

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Mikołaj Rybicki KŁ Żuraw Brójce 294
2   Oskar Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 289
3   Ewa Bernard ZS Tułowice 273
4   Wojciech Walkowiak KŁ Żuraw Brójce 271
5   Ewelina Wieczorek Nadleśnictwo Kluczbork 271
6   Anna Kaczmarek KŁ Przylesie Poznań 270
7   Jakub Konopka ZSM Królewscy 267
8 1 Adam Dolniak TL Brynek 267
9 2 Maciej Żak   263
10   Magdalena Szulc KŁ Żuraw Brójce 258
11   Paweł Zmorawski   257
12 3 Gabriel Chlebowski TL Brynek 256
13   Mateusz Kubas   256
14 4 Mariusz Musiolik KŁ Raróg Katowice 255
15 5 Wiesław Kucharski Knieja Gliwice 255
16   Justyna Jagieło ZS Tułowice 255
17   Roman Dobiecki KŁ nr. 31 BAŻANT 255
18   Katarzyna Rudzińska   254
19 6 Tomasz Szendzielorz KŁ Odyniec Rudy 254
20   Stanisław Szlachta Klub Wabiarzy Jeleni PZŁ 254
21   Leszek Węgrzyn ZSM Królewscy 253
22   Piotr Kowalik ZSM Nadleśnictwo Nawojowa 252
23   Joachim Wilkowski Nadleśnictwo Strzelce Opolskie 252
24   Przemysław Rachlak KŁ HUBERT Bralin 249
25   Michał Zawadzki N-ctwo Kluczbork 238
26 7 Kamil Bus TL Brynek 234
27 8 Bartosz Górka   Technikim Leśne w Brynku 231
28   Roman Maluszycki KŁ DARZ BÓR w Przemkowie 231
29   Tomasz Jankowski ZSM Królewscy 226

Klasa A

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Luiza Szatner  TL w Brynku 295
2 2 Artur Sadowski   295
3 3 Julia Królik UR Kraków 294
4   Ernest Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 290
5   Bartłomiej Szlachta TL w Brynku 288
6 4 Lesław Domogała KŁ Cyranka Knurów 287
7   Sylwia Tomecka   287
8   Anna Gocalińska KŁ Przepiórka Radzymin 286
9   Seweryn Borowiecki Nadleśnictwo Kluczbork 284
10 5 Grzegorz Lison UR Kraków 283
11   Bartłomiej Sołtys Nadleśnictwo Nawojowa 281
12   Roman Wesołkowski KŁ LIS Bystrzyca Kłodzka 272
13 6 Piotr Giemza Nadleśnictwo Kluczbork 270
14   Adrian Sobczyński KŁ nr. 31 BAŻANT 270
15   Maciej Litner Nadlesnictwo Kluczbork 270
16   Jakub Kaczmarek KŁ nr 7 Przylesie Poznań 262
17 7 Katarzyna Gorywoda N-ctwo Rybnik 254
18   Janusz Gocaliński KŁ Przepiórka Radzymin 253
19   Bartłomiej Dróżdż ZO PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim 251
20   Mateusz Walkowiak KŁ Żuraw Brójce 251
21   Wojciech Kurzeja ZSM Nadleśnictwo Nawojowa 250
22   Zbigniew Liszczyński KŁ BORSUK przy N-ctwie Lubin 234
23   Tomasz Stępień ZO PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim 186

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

 

Zespoły

Klasa C

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 SIGNUM AG ART 295
2 Zespoł Sygnalistów Myśliwskich FANFARA   291
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Musiolik   284
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich HUBERT Bralin   279
5 FANFARA II   268

Klasa B

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa Nadleśnictwo Nawojowa 285
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Żurawie   283
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich STOBRAWSKI RÓG Nadleśnictwa Kluczbork  Nadleśnictwo Kluczbork 277
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Rabiec Zarządu Okręgowego PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim ZO PZŁ Piotrkowie Trybunalskim 268
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich HESPERUS TL Tułowice   263
6 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Strzelce Opolskie Nadleśnictwo Strzelce Opolskie 258
7 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Królewscy Małopol Centrum Dźwięku i Słow 255

Klasa A

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja  KŁ Przepiórka w Radzyminie 281

Klasa G

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku ZSLiE w Brynku 294

Klasa MB

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku ZSLiE w Brynku 297
2 Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich HUBERTUSY przy KŁ nr. 31 Bażant w Świnicach Warckich KŁ nr. 31 BAŻANT  282
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja  KŁ Przepiórka w Radzyminie 270
4 FANFARA & ŻURAWIE   264
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa  Nadleśnictwo Nawojowa 256
6 Zespół Sygnalistów Myśliwskich HUBERT Bralin   253
7 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Królewscy Małopol Centrum Dźwięku i Słow 244

Klasa MEs

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Soubor Loveckych LCR   294
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich STOBRAWSKI RÓG Nadleśnictwa Kluczbork Nadleśnictwo Kluczbork 270

Klasa MSH

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Myśliwska Orkiestra Gminy Konprachcice   291
PK Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich HUBERTUSY KŁ nr. 31 BAŻANT 290
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Rabiec Zarządu Okręgowego PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim ZO PZŁ Piotrkowie Trybunalskim 265
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Strzelce Opolskie Nadleśnictwo Strzelce Opolskie 244

Konkurs zespołów rodzinnych

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 ZR Pietrzyk   297
2 ZR Domogała   290
3 ZR Walkowiaki   281
4 ZR Gocalińskich   275
5 ZR Musiolik   272
6 ZSMR Liszczyńskich   267
7 ZR Rybiccy   267

PK - występ pozakonkursowy