Zespół „Babrzysko” gościem II Bieszczadzkich Spotkań Łowieckich

W dniach 16-18 lipca 2021 r. Zespół Muzyki Myśliwskiej „Babrzysko” działający przy ZO PZŁ w Poznaniu na zaproszenie Wydawnictwa Mirczumet gościł z muzyką na II Bieszczadzkich Spotkaniach Łowieckich. Uczestnicząc w tym święcie myśliwych zajmowaliśmy się oprawą muzyczną tego spotkania zarówno podczas obchodów oficjalnych jak i imprez towarzyszących temu wydarzeniu.

Przez 2 dni trwania imprezy zabawialiśmy zgromadzonych muzyką myśliwską z humorem zarówno dla dorosłych jak i licznie zgromadzonych dzieci żywiołowo biorących udział w zabawie. Dla zainteresowanych przeprowadziliśmy również warsztaty pod hasłem „na rogu grać każdy może”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oprócz spotkań myśliwskich odbywały się konkursy wiedzy łowieckiej dla dzieci i dorosłych.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się promocja książek Wydawnictwa Mirczumet, podczas której zainteresowani mieli możliwość zdobycia autografów pisarzy wraz z ich książką. Wrażenie na wszystkich wywołało spotkanie z legendą Bieszczad – Julkiem Pałasiewiczem, twórcą „Rykowiska Karpackiego”, wirtuozem gry na akordeonie i pasterskiej trąbicie, niestrudzonym zbieraczem pieśni  oraz obrzędów huculskich, łemkowskich, bojkowskich, rusińskich, ukraińskich, czyli nacji zamieszkujących dawne Bieszczady. Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Gończego Polskiego prezentowali tę rasę pod hasłem „polski pies dla polskiego myśliwego”.

Marcin Bobola – mistrz wabienia jeleni – prezentował perfekcyjną umiejętność wabienia na rogu. Imponująco prezentowały się stoiska z porożoplastyką, wyrobami bieszczadzkiej kuchni regionalnej. Całość spotkania była nagrywana i w najbliższych dniach będzie prezentowana na stronach „Spotkałem Myśliwych”.