Mistrzostwa Europy odwołane

Komunikat nr 2/ME z dnia 16.03.2020 roku Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ
w sprawie III Mistrzostw Europy Trębaczy Myśliwskich
oraz XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej – Polska /Pszczyna 2020

 

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 oraz ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego, Zarząd Okręgowy PZŁ w Katowicach oraz Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ jako organizatorzy III Mistrzostw Europy Trębaczy Myśliwskich oraz XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Pszczyna 2020 wraz ze współorganizatorami z przykrością informują o odwołaniu wydarzenia zaplanowanego na 12-13 czerwca 2020 roku w Pszczynie.

O ile sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym na to pozwoli, III Mistrzostwa Europy Trębaczy Myśliwskich oraz XXV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej Pszczyna 2020 odbędą się w terminie późniejszym (np. 25-26.09.2020 lub 2-3.10.2020). Ostateczna decyzja zostanie podjęta do końca maja 2020 roku. Mamy nadzieję, że będzie nam dane zorganizować te wydarzenia.

Nadrzędnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom mistrzostw Europy i ogólnopolskiego festiwalu, które miały zgromadzić licznych uczestników z wielu krajów oraz dużą rzeszę publiczności. Organizatorzy, podejmując taką decyzję, kierują się odpowiedzialnością oraz rekomendacjami Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Łowczego Krajowego Polskiego Związku Łowieckiego.

Życzymy wszystkim trębaczom myśliwskim i ich rodzinom jak największego optymizmu i siły w radzeniu sobie z trudną sytuacją epidemii i wierzymy, że po przezwyciężeniu tego trudnego czasu spotkamy się ponownie, aby zagrać razem na rogach myśliwskich w pokoju i radości, dla przyjemności naszej i wszystkich miłośników muzyki myśliwskiej.

 

Prezes
Klubu Sygnalistów Myśliwskich
Polskiego Związku Łowieckiego
dr inż. Maciej Strawa