XXV Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Księcia Pszczyńskiego”- Pszczyna 2022 EW

Zaproszenie na XXV Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich
„O Róg Księcia Pszczyńskiego”
Pszczyna 2022

Koleżanki i Koledzy

Zbliża się już 25 edycja Konkursu o Róg Księcia Pszczyńskiego. To bardzo ważne święto dla wszystkich sygnalistów, miłośników i sympatyków muzyki myśliwskiej, która jest ważnym elementem łowiectwa. Sygnały myśliwskie są nieodłączną częścią polowania i wszelkich uroczystości łowieckich. Ich wykonywanie tworzy właściwą atmosferę w życiu myśliwych. Sygnały myśliwskie stanowią oprawę wykonywania polowania, a muzyka myśliwska podkreśla charakter wszystkich uroczystości w naszym życiu łowieckim.

Kultywowanie wykonywania sygnałów jest szczególne ważne w naszym Okręgu, gdzie powstał podstawowy instrument – Plesówka – która powstała w Pszczynie z inicjatywy Księcia Pszczyńskiego (w rodzinie Hohbergów von Pless). Inspiracją była potrzeba stworzenia instrumentu mniejszego od używanych rogów Par Force, tak powstała Plesówka. Instrument zyskał szybko popularność i jest powszechnie używany w wielu krajach naszego kontynentu.

Skomponowano wiele sygnałów dostosowanych do wydarzeń życia łowieckiego. Sygnaliści  konkurują ze sobą w jakości wykonania, stąd też organizowanych jest wiele konkursów. Jednym z najważniejszych jest nasz:

KONKURS O RÓG KSIĘCIA PSZCZYŃSKIEGO

Organizowany jest w Pszczynie od 25 lat przez Komisję Kultury, Tradycji i Promocji Łowiectwa przy Zarządzie Okręgowym w Katowicach Polskiego Związku Łowieckiego. Zespołowi organizacyjnemu przewodniczy kolega Lesław Domogała – tel.: 668 046 788

Konkurs odbędzie się 03.09.2022 roku w Pszczynie w Zagrodzie Żubrów.

Rozpoczęcie konkursu o godz. 9.00

Konkurs zostanie rozegrany w kategoriach:

  • solowej w klasach A, B, C, D
  • zespołowych klasach G, A, B, C, D

Odbędzie się również konkurs muzyki myśliwskiej w kategorii MB.

W czasie imprezy przewidywany jest posiłek dla uczestników.

Darmowy wstęp do Zagrody Żubrów gwarantuje wejściówka, która zostanie wysłana wraz z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Darmowy parking dla uczestników konkursu znajduje się przy ulicy Żorskiej. Brak możliwości wjazdu na teren zagrody.

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane wyłącznie poprzez formularz internetowy dostępny na stronie konkursu. Zgłoszenia są przyjmowane do 28 sierpnia 2022 r.

Tomasz Kędziora

Komisja Tradycji, Kultury
i Promocji Łowiectwa