XXXV Festiwal Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza – Tuchola 2019

Organizatorzy zapraszają do udziału

w XXXV Festiwalu Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza,

który odbędzie się w dniach 20-21 lipca 2019 roku w Tucholi
w ramach 60. Dni Borów Tucholskich

W dniach 20-21 lipca 2019 roku odbędzie się w Tucholi XXXV Festiwal Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza. Ta cykliczna, organizowana od roku 1983 z okazji Dni Borów Tucholskich impreza, przyciąga do Tucholi liczne grono znawców muzyki myśliwskiej z kraju i zagranicy. 

W bieżącym roku w ramach tucholskiego Festiwalu odbędzie się po raz pierwszy w Polsce „Konkurs gry na zabytkowym rogu myśliwskim”, którego idea nawiązuje do pasji kolekcjonerskiej Piotra Grzywacza – inicjatora i wieloletniego organizatora konkursów i festiwali w Tucholi. Festiwal od 2017 roku nosi imię Piotra Grzywacza. 

Organizatorzy i Sponsorzy Festiwalu:

  • Gmina Tuchola
  • Polski Związek Łowiecki – Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy
  • Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi
  • Klub Sygnalistów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego
  • Komitet Organizacyjny „Sygnały Myśliwskie” w Tucholi

W ramach Festiwalu odbywają się poszczególne konkursy:

  • Kujawsko-Pomorski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich (Soliści – klasy D, C, B, A, Zespoły – klasy D, C, B, A, G)
  • Konkurs Muzyki Myśliwskiej (Klasy MB, MD, Mes, MSH)
  • Konkurs na wykonanie Hejnału Tucholi
  • Mistrzostwa Świata w grze na drewnianym Rogu Tucholskim (jeden dowolny utwór)
  • Konkurs na wykonanie Hejnału Łowiectwa Bydgoskiego

Konkurs gry na zabytkowym rogu myśliwskim (w ramach występu konkursowego należy na zabytkowym rogu myśliwskim wykonać dwa utwory, w tym jeden dowolny oraz jeden obowiązkowy do wyboru z dwóch kompozycji Piotra Grzywacza: Jenot na rozkładzie lub Bóbr na rozkładzie. W ramach prezentacji należy krótko scharakteryzować instrument, z którym uczestnik występuje w konkursie. Dopuszcza się rogi myśliwskie w różnych tonacjach).

Kujawsko-Pomorski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich jak i Konkurs Muzyki Myśliwskiej odbywać się będą w oparciu o Regulamin ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.  Zestawy sygnałów obowiązujących w konkursie zostaną wylosowane i ogłoszone do publicznej wiadomości na stronie www.muzyka.mysliwska.pl w dniu 12 lipca 2019 roku.


PROGRAM FESTIWALU:

Sobota, 20.07.2019

10:00     Uroczyste otwarcie Festiwalu (Park Zamkowy)

10:15     Przesłuchania konkursowe (Tucholski Ośrodek Kultury)

12:00     VIII Historyczny Pochód Borowiaków z udziałem sygnalistów i myśliwych

(przemarsz ulicami miasta z ul. Karasiewicza do Parku Zamkowego)

13:00    Przesłuchania konkursowe – część dalsza (Tucholski Ośrodek Kultury)

17:00     Koncert Muzyki Myśliwskiej w wykonaniu uczestników Festiwalu (Park Zamkowy)

19:00    „Biesiada Muzyczna” – podsumowanie Festiwalu (Technikum Leśne w Tucholi)

Niedziela, 21.07.2019

12:00     Msza Hubertowska w oprawie muzyki myśliwskiej w wykonaniu Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Trompes de Pologne” działającego przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie z akompaniamentem na organach (Paweł Szukalski) (kościół pw. Bożego Ciała w Tucholi)


 

Ponadto w ramach 60. Dni Borów Tucholskich w Tucholi zaplanowano między innymi:

  • trzy koncerty gwiazd: BRATHANKI, Jakub Krystyan oraz KULT
  • stoisko edukacyjne „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi” (org. RDLP w Toruniu)
  • „Drzwi Otwarte w Nadleśnictwie Woziwoda” (org. Nadleśnictwo Woziwoda). 
  • Historyczny Pochód Borowiaków oraz Dzień Folkloru Borowiackiego (org. TOK). 

Pełen program 60. Dni Borów Tucholskich – www.tuchola.pl 

Organizatorzy umożliwiają skorzystanie z noclegów i posiłków w Internacie Technikum Leśnego w Tucholi.

Zgłoszenia udziału w Festiwalu jak i rezerwacja pobytu - wyłącznie w formie elektronicznej poprzez formularze na stronie www.muzyka.mysliwska.pl w zakładce "Formularz zgłoszeniowy"

 

Kontakt w sprawach organizacyjnych: Karol Grzywacz, tel. 600 820 376, karol@halali.pl

 

Z leśnym pozdrowieniem

Darz – Bór

Karol Grzywacz
Komitet Organizacyjny
„Sygnały Myśliwskie w Tucholi”
„Dni Borów Tucholskich - Przyjeżdżajcie, las Was powita a ludzie ugoszczą!”

 

Program

Sobota, 20.07.2019

10:00     Uroczyste otwarcie Festiwalu (Park Zamkowy)

10:15     Przesłuchania konkursowe (Tucholski Ośrodek Kultury)

12:00     VIII Historyczny Pochód Borowiaków z udziałem sygnalistów i myśliwych

(przemarsz ulicami miasta z ul. Karasiewicza do Parku Zamkowego)

13:00    Przesłuchania konkursowe – część dalsza (Tucholski Ośrodek Kultury)

17:00     Koncert Muzyki Myśliwskiej w wykonaniu uczestników Festiwalu (Park Zamkowy)

19:00    „Biesiada Muzyczna” – podsumowanie Festiwalu (Technikum Leśne w Tucholi)

Niedziela, 21.07.2019

12:00     Msza Hubertowska w oprawie muzyki myśliwskiej w wykonaniu Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Trompes de Pologne” działającego przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie z akompaniamentem na organach (Paweł Szukalski) (kościół pw. Bożego Ciała w Tucholi)

Zestawy sygnałów

Soliści 

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

 

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

 

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

 

Klasa A zestaw A

  1. Powitanie
  2. Pobudka
  3. Łoś na rozkładzie

 

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

 

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

 

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

 

Klasa A i G zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

 

Wyniki

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Franciszek Strzelecki GOK Sierakowice 185
2   Wojciech Strzelecki GOK Sierakowice 181
3   Julian Walkowiak ZTM Rodziny Walkowiaków 178

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Alicja Staruch UWM Olsztyn 285
2 1 Mikołaj Gwizdała TL Tuchola 277
3   Jonasz Kaźmierczak SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 265
4   Wiktor Grzonkowski TL Tuchola 259
5   Dominika Rozmus UWM Olsztyn 255
6   Stanisław Walkowiak ZTM Rodziny Walkowiaków 244
7   Cezary Kwidziński GOK Sierakowice 237
8   Paweł Malec   232

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Adrian Talaśka TL Tuchola 281
2   Mikołaj Ciesielski UWM Olsztyn 278
3   Eryk Nadarzyński Nadleśnictwo Okonek 278
4   Patrycja Węsierska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 266
5   Martyna Łabusińska-Malec KŁ Jeleń 32 Wągrowiec 256
6   Piotr Habułyk KŁ Głuszec Przechlewo 252
7   Gracjan Ulewicz Zespół Szkół Leśnych w Goraju 250
8   Kacper Lizakowski TL Tuchola 250
9   Bartłomiej Tobiasz KŁ Jedność Brzesko 246
10   Mateusz Modrzejewski TL Tuchola 243
11   Piotr Pomostowski Nadleśnictwo Smolarz 241
12   Nikodem Brzezicha Zespół Stary Jenot 234
13 1 Krzysztof Kaczmarek Nadleśnictwo Dąbrowa 212
14   Wiktor Przepióra ZSL Goraj 155
15 2 Jakub Dobersztyn Zespół Stary Jenot 30

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Karol Jurczyszyn KŁ Knieja w Strzelcach Krajeńskich 296
2   Beniamin Wroński TL Warcino 294
3   Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 279
4   Natan Wojtyła SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 268
5   Radosław Walkowiak KŁ nr 4 Słonka Poznań 243
6   Kazimierz Kroskowski GOK Sierakowice 240
7   Paweł Mierzejewski ZSM Galindowe Rogi 235

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

Zespoły

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich KNIEJA przy SPMiKŁ na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 290
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Artemis UWM w Olsztynie UWM w Olsztynie 253
3 Zespół Trębaczy Myśliwskich Rodziny Walkowiaków   249
4 II Zespół Sygnalistów Myśliwskich JENOT Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi Technikum leśne w Tucholi 218

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głuszec przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 273
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich JENOT Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi Technikum Leśne w Tucholi 243
3 II Zespół Trębaczy Myśliwskich Goraj ZSL Goraj 217

Klasa A (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły jednorodne - małe lub duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich STARY JENOT   236

Klasa MSH (muzyka myśliwska - salon hubertowski - instrumenty muzyczne niemyśliwskie lub myśliwskie i niemyśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich ARTEMIS z UWM w Olsztynie   247

Konkurs na wykonanie Hejnału Tucholi

1 miejsce - Karol Jurczyszyn - KŁ Knieja w Strzelcach Krajeńskich

Konkurs na wykonanie Hejnału Łowiectwa Bydgoskiego

1 miejsce - Natan Karol Wojtyła - Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki i Kurltury Łowieckiej na Zamku w Bytowie

Mistrzostwa Świata w grze na drewnianym ROGU TUCHOLSKIM

1 miejsce - Beniamin Wroński - Technikum Leśne w Warcinie

Konkurs gry na zabytkowym rogu myśliwskim

1 miejsce - Mateusz Modrzejewski - Technikum Leśne w Tucholi

Wyróżnienia:

  • Karol Grzywacz - KŁ nr 140 Słonka w Woziwodzie
  • Adrian Talaśka - Technium Leśne w Tucholi
  • Kazimierz Kroskowski - GOK Sierakowice
  • Marta Pluto Prądzinska - SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

Nagrody Specjalne:

  • Najmłodszy uczestnik - Julian Walkowiak (8 lat)
  • Najstarszy uczestnik - Kazimierz Kroskowski
  • Najlepszy leśnik - Karol Jurczyszyn
  • Najlepszy myśliwy - Karol Jurczyszyn

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu

Formularz rezerwacji pobytu