XXVIII Krajowy Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej im. Rafała Minicha w Przechlewie

XXVIII Krajowy
Przegląd Sygnałów,
Wiersza i Piosenki Myśliwskiej

Rafał Minich

im. Rafała Minicha

Przechlewo 2019

pod honorowym patronatem
Wójta Gminy Przechlewo
Krzysztofa Michałowskiego


Organizatorzy

  • Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku
  • Wójt Gminy Przechlewo
  • Rada Gminy Przechlewo
  • Koło Łowieckie "Głuszec" w Przechlewie

Zgłoszenia prosimy przesłać mailowo do kol. Karola Grzywacza na adres karol@halali.pl do dnia 24 kwietnia 2019 r. na adres sekretariatu: karol@halali.pl oraz potwierdzenie na adres: zo.slupsk@pzlow.pl

Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane


W XXVIII Krajowym Konkursie Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej przesłuchania i klasyfikacja prowadzona będzie w następujących kategoriach:

  1. Sygnały łowieckie
    • soliści w klasach D, C, B, A
    • zespoły w klasach D, C, B, A, G
  2. Muzyka myśliwska, klasa MB i MSH,
  3. Poezja
  4. Twórczość własna
  5. Piosenka myśliwska

Konkurs sygnałów Przechlewo 2019 odbędzie się zgodnie z "Regulaminem Ogólnopolskich i Regionalnych Konkursów Sygnalistów Myśliwskich". Laureaci z lat poprzednich w indywidualnej mistrzowskiej klasie A mogą uczestniczyć w przeglądzie w powyższej klasie, jednak w przypadku ponownego zajęcia 1 miejsca otrzymają należny dyplom i medal, a główna nagroda wręczona zostanie kolejnemu uczestnikowi, który do tej pory nie zdobył tego trofeum.

W kategorii "poezja" uczestnik wykonuje 2 utwory, w tym jeden obowiązkowo autorstwa Rafała Minicha. Czas występu w kategorii "poezja", "twórczość własna" i "piosenka" ogranicza się do 10 minut.

Program

sobota, 27 kwietnia 2019 r.
11.00-11.45 Powtiwerdzenie uczestnictwa w sekretariacie
Restauracja "Podano do stołu" w Przechlewie
12.00 Przemarsz uczestników przez Przechlewo
12.45 Otwarcie Krajowego Przeglądu Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej
13.00 Przesłuchania solistów w klasach D, C, B, A
15.00 Obiad
16.00 ciąg dalszy przesłuchań
Przesłuchania zespołów w klasach D, C, B, A, G
20.00 Biesiada myśliwska
niedziela, 28 kwietnia 2019 r.
8.00 Śniadanie
9.00 Msza Św. w kościele w Przechlewie w oprawie rogów myśliwskich
10.15 Przesłuchania w kategorii wiersza i piosenki myśliwskiej oraz muzyki myśliwskiej - klasa MB i MSH
Sala restauracji "Podano do stołu"
13.00 Obiad
Restauracja "Podano do stołu"
14.00 Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród oraz Koncert Laureatów

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A i G zestaw B

  1. Powitanie
  2. Darz Bór
  3. Muflon na rozkładzie

Skład sędziowski:

  1. Ewa Żurawska-Seta, przewodnicząca
  2. Roman Seta
  3. Mieczysław Skrzypiec

Wyniki

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Wiktor Niedzielin Nadleśnictwo Okonek 194
2   Krzysztof Kaczmarek Nadleśnictwo Okonek 194
3 1 Franciszek Błaszkowski SPMiKŁ Bytów 176
4 2 Franciszek Strzelecki GOK Sierakowice 170
5 3 Zuzanna Witka GOK Sierakowice 166
6 4 Wojciech Strzelecki GOK Sierakowice 161

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Hubert Sadowski TL Tuchola 277
2 1 Wiktor Grzonkowski TL Tuchola 274
3 2 Jonasz Kaźmierczak SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 272
4 3 Antoni Błaszkowski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 271
5   Jakub Łosek Nadleśnictwo Okonek 270
6 4 Natalia Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 266
7 5 Kacper Olszewski GOK Sierakowice 265
8   Dominik Olak TL Warcino 263
9 6 Kacper Mazur SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 261
10 7 Kacper Majewski TL Tuchola 251
11 8 Oskar Reszka TL Tuchola 241
12   Jakub Antczak TL Tuchola 241
13 9 Cezary Kwidziński GOK Sierakowice 229
14   Krystian Budzyński TL Tuchola 219
15   Daniel Grzelak TL Tuchola 217

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Julia Medyńska WKŁ 335 Przyszłość 300
2   Michał Makoś WKŁ 335 Przyszłość 279
3   Marek Orłowski ZTM Venator 273
4 1 Piotr Habułyk KŁ Głuszec Przechlewo 271
5 2 Jonasz Mielewczyk GOK Sierakowice 270
6   Eryk Nadarzyński Nadleśnictwo Okonek 270
7 3 Kacper Lizakowski TL Tuchola 264
8 4 Hubert Należyty TL Warcino 264
9 5 Łukasz Grabowski GOK Sierakowice 263
10   Miłosz Kolanowski KŁ Bażant Kobylin 252
11 6 Kacper Rojowski TL Warcino 243
12   Maciej Stosik ZTM Venator Poznań 237
13   Andrzej Sochacki ZTM Venator Poznań 235

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Ernest Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 297
2 1 Beniamin Wroński TL Warcino 295
3 2 Hubert Keller TL Warcino 295
4   Oskar Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 289
5   Adam Kupś ZTM Venator Poznań 286
6   Jędrzej Strawa ZTM Venator Poznań 283
7   Wojciech Niezgódka ZTM Nadleśnictwa Okonek 276
8 3 Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 275
9   Jan Kotlarz ZTM Venator Poznań 265
10 4 Łukasz Schuetza ZTM Venator Poznań 263
11 5 Kazimierz Kroskowski GOK Sierakowice 258
12   Maciej Żuromski ZTM Venator 255

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

Zespoły

Klasa D (dzieci do lat 12)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich NIEDŹWIADKI przy GOK Sierakowice GOK Sierakowice 194

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 II Zespół Sygnalistów Myśliwskich JENOT Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi Technikum leśne w Tucholi 251

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich działający przy Nadleśnictwie Okonek Nadlesnictwo Okonek 295
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice Gmina Sierakowice 273
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich JENOT Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi Technikum Leśne w Tucholi 270

Klasa A (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły jednorodne - małe lub duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja KŁ Przepiórka w Radzyminie 299

Klasa G (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły mieszane - małe i duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator Studentów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu WL UP w Poznaniu 294
2 Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich TL Warcino Technikum Leśne w Warcinie 282

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja KŁ Przepiórka w Radzyminie 294
2 Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator Studentów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu WL UP w Poznaniu 283
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich działający przy Nadleśnictwie Okonek Nadlesnictwo Okonek 281
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice Gmina Sierakowice 280
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pomorskie Rogi przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 278

Konkurs wiersza i piosenki myśliwskiej

Wiersz - Twórczość własna

Miejsce Wykonawca Reprezentacja
1 Dariusz Kuśmierek Koło Łowieckie "Szarak" w Nowej Wsi
2 Mateusz Szudziński Technikum Leśne w Tucholi
3 Karolina Pipowska Technikum Leśne w Tucholi
Wyróżnienie za bogactwo zastosowanej gwary łowieckiej
  Zuzanna Żabińska Technikum Leśne w Tucholi

Wiersz Rafała Minicha

Miejsce Wykonawca Reprezentacja
1 Dawid Kalinowski Technikum Leśne w Tucholi
2 Michał Zaczkiewicz Technikum Leśne w Tucholi
3 Mateusz Szudziński Technikum Leśne w Tucholi

Piosenka Myśliwska

Miejsce Wykonawca Reprezentacja
1 Natalia Muchowska i Kajetan Sala Technikum Leśne w Tucholi