XXIV Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich – Tułowice 2019

Organizatorzy

  • Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu
  • Zespół Szkół w Tułowicach
  • Tułowicki Ośrodek Kultury

mają zaszczyt zaprosić Państwa na

XXIV Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich
TUŁOWICE 2019

Serdecznie zapraszamy i życzymy samych przyjemnych wrażeń!


Szanowne (i) Koleżanki i Koledzy!

Organizatorzy XXIV Opolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich: ZO PZŁ w Opolu, Zespół Szkół w Tułowicach oraz Urząd Miasta – Gminy Tułowice serdecznie zapraszają Państwa do Tułowic.

Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich organizowany jest w „Dni Tułowic” i jest konkursem wojewódzkim eliminacyjnym.

Konkurs będzie przeprowadzony wg „Regulaminu Konkursów Ogólnopolskich i Regionalnych” wydanego przez Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.

Przesłuchania konkursowe będą przeprowadzone w kategorii solistów w klasach D, C, B, A oraz w kategorii zespołów w klasach D, C, B, A, G i kategorii muzyka myśliwska w klasach MB, MEs i MSH.  Trębacze soliści z opolskiego po uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów, będą zakwalifikowani do konkursu ogólnopolskiego w 2020 roku.

Zgłoszenia na uniwersalnych „Kartach Zgłoszeń” należy składać do 15 maja 2019 r. na adres ZO PZŁ w Opolu i ZS Tułowice, ul. Zamkowa 1, 49-130 Tułowice.
Prosimy nie przekraczać terminu ze względów organizacyjnych.

Losowanie zestawów konkursowych odbędzie się 20.05.2019 r. i zostanie ogłoszone na stronie internetowej ZS Tułowice, Klubu Sygnalistów Myśliwskich.


 

Zgłoszenia do Konkursu należy kierować na:

Zarząd Okręgu PZŁ w Opolu
ul. Strzelecka 80 D
45-525 Opole
(strzelnica myśliwska w Grudzicach)

e-mail: zo.opole@pzlow.pl

 w nieprzekraczalnym terminie do 15 maja 2019 r.

Program

Sobota, 25 maja 2019 r.
7.30-8.30 Sprawdzenie zgłoszeń na listach startowych
9.00-9.30 Uroczyste rozpoczęcieXXIV Konkursu Sygnalistów Myśliwskich
10.00-12.00 Przesłuchania konkursowe solistów w kl. D, C, B, A
12.00-12.30 Wręczenie nagród w Konkursie "Zwierzaki" dla dzieci PSP i PG regionu opolskiego
14.00-16.00 Przesłuchania konkursowe zespołów w klasach D, C, B, A, G,
oraz w klasach muzyki myśliwskiej MB, MEs, MSH
16.00-17.00 Warsztaty muzyki myśliwskiej
17.00-18.30 Wręczenie nagród laureatom Konkursu
18.30-21.30 Biesiada dla uczestników Konkursu

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw C

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Wilk lub ryś na rozkładzie
  3. Drapieżnik na rozkładzie

Klasa A zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Klasa G zestaw B

  1. Powitanie
  2. Darz Bór
  3. Muflon na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Denis Jagoda Technikum Leśne w Brynku 272
2 2 Łukasz Salańczyk PSP 32 w Opolu 260
3 3 Justyna Gonsior KŁ nr 1 HUBERTUS Opole 259
4   Maciej Operacz ZSM TL BRYNEK 255
5   Jakub Golasz ZSM TL Brynek 253
6   Wojciech Zbrzeźniak KŁ "Darz Bór" w Lądku Zdrój 249
7   Aleksandra Mituta Technikum Leśne w Tułowicach 249
8   Michał Hołub KŁ LIS Bystrzyca Kłodzka 238
9 4 Julia Gonsior KŁ nr 1 HUBERTUS Opole 235
10   Jan Puchała KŁ JELEŃ Rychtal 233
11 5 Magdalena Wiśniewska Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu 232
12   Tomasz Nycz Technikum Leśne w Tułowicach 231
13 6 Kacper Jędrasiak Technikum Leśne w Tułowicach 219

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Ewa Marosz Technikum Leśne w Tułowicach 283
2 2 Wanessa Blizna ZSM TL Brynek 280
3   Inez Żerdzińska ZSM TL Brynek 270
4 3 Justyna Jagieło ZS Tułowice 270
5 4 Natalia Skrzyniarz Technikum Leśne Tułowice 267
6 5 Wojciech Krzyżostaniak Nadleśnictwo Zawadzkie 264
7   Adrian Krasoń ZSM TL Brynek 260
8 6 Joachim Wilkowski KŁ nr 3 "Knieja" Kędzierzyn-Koźle 256
9   Zuzanna Wilińska Technikum Leśne w Tułowicach 250
10   Adam Sobierajski ZSM TL Brynek 249
11 7 Mateusz Tomaszek Technikum Leśne w Brynku 238
12 8 Mariusz Kowalczyk   217

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Arkadiusz Tokarz Nadleśnctwo Zawadzkie 293
2 2 Martyna Jamrozik Nadleśnictwo Zawadzkie 292
3   Luiza Szatner Technikum Leśne Brynek 285
4 3 Paweł Wilkowski ZSM TL Brynek 267
5   Jakub Jędrzejewski Nadleśnictwo Zawadzkie 266
6   Michał Komar-Gacki   256
7 4 Dawid Lesiak Technikum Leśne w Tułowicach 253
8 5 Tomasz Gomułka Nadleśnictwo Zawadzkie 241

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

Zespoły

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich SILVARUM Technikum Leśne w Tułowicach 276
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Rodziny Wilkowskich   259

Klasa A (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły jednorodne - małe lub duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Waltornia" przy Nadleśnictwie Zawadzkie Nadleśnictwo Zawadzkie 285

Klasa G (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły mieszane - małe i duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku ZSLiE w Brynku 279

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku ZSLiE w Brynku 254

Klasa MEs (muzyka myśliwska - duże rogi myśliwskie w stroju Es)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Waltornia" przy Nadleśnictwie Zawadzkie Nadleśnictwo Zawadzkie 267

Galeria