XXIII Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Księcia Pszczyńskiego” - Pszczyna 2019; V Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich

Zaproszenie na XXIII Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich
„O Róg Księcia Pszczyńskiego”
Pszczyna 2019

W imieniu Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach oraz Komisji Tradycji i Kultury Łowieckiej mam zaszczyt zaprosić wszystkich sympatyków sygnalistyki i muzyki myśliwskiej, grających i niegrających na rogach myśliwskich wraz z rodzinami na nasze doroczne święto, czyli XXIII Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Księcia Pszczyńskiego”, który odbędzie w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie 24 sierpnia tego roku.

Obecni na konkursie będą mogli wysłuchać muzyki myśliwskiej oraz sygnałów używanych podczas polowania, zarówno tych służących do kierowania nim, ale również tych, które oddają cześć pozyskanej zwierzynie. Będzie możliwe także zwiedzenie zagrody, w której  można będzie zobaczyć nie tylko żubra, największego ssaka w Europie, ale również poznać inne zwierzęta zamieszkujące tereny południowej Polski tj. muflony, jelenie, sarny, daniele oraz pozostałych mieszkańców obiektu tj.: kaczki krzyżówki, kazarki rdzawe, bernikle, gęsi łabędzionose, łabędzie, pawie indyjskie oraz inne zwierzęta.

Impreza będzie rozegrana według regulaminu opracowanego przez Klub Sygnalistów Myśliwskich w klasach solowych  D, C, B, A  zespołowych D, C, B, A, G. W muzyce myśliwskiej będzie można konkurować w klasach  MB, MEs, MSH.  Wydarzenie będzie miało charakter eliminacji wojewódzkich na przyszłoroczny konkurs ”O Róg Wojskiego”.

Dodatkową atrakcją w tym roku będzie „V Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich” na który zapraszamy panie z całej Polski.

Zgłoszenia do konkursy będą przyjmowane tylko w formie elektronicznej do 18 sierpnia 2019 roku. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: muzyka.mysliwska.pl  Organizator nie przewiduje zgłaszania kandydatów w dniu konkursu.

Dla uczestników konkursu przewidziane są okolicznościowe odznaki oraz poczęstunek w trakcie trwania imprezy, a po zmaganiach konkursowych zapraszamy wszystkich uczestników na biesiadę.

W stroju myśliwskim wstęp do zagrody żubrów jest darmowy. W razie pytań proszę dzwonić:

Lesław Domogała
668046788