XV Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego – Spychowo 2019

Serdecznie zapraszamy
na

XV Mazurski Konkurs
Sygnalistów Myśliwskich
im. Tomka Napiórkowskiego

który odbędzie się
9 - 10 sierpnia 2019 roku w Spychowie

Darz Bór

Marek Michniewicz

Prezes
Spychowskiego Bractwa
Strzeleckiego

Mariusz Orzechowski

Dyrektor
Regionalnej Dyrekcji Lasów
Państwowych w Olsztynie

Krzysztof Krasula

Nadleśniczy
Nadleśnictwa Spychowo


 

Ważne informacje:

„Gdzie się zgłosić i ewentualnie o informacje poprosić...”

Za sprawy związane z uczestnictwem w konkursie oraz spływie odpowiedzialny jest: Adam Jażdżewski

Zgłoszenia na XV Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich oraz spływ kajakowy przyjmujemy do dnia 4 sierpnia 2019!!!

Uprzejmie prosimy o wypełnienie i przesłanie formularzy zgłoszeniowych zamieszczonych przez nas na stronie Muzyki Myśliwskiej (w zakładce naszego konkursu).

„Nie dość, że gramy – to i kajakami spływamy”

XIII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Sygnalistów Myśliwskich, Leśników i Myśliwych SPYCHOWO - ZGON – piątek 09.08.2019 r.

  • koszt ok 45  zł / osoba - zgłoszenie uczestnictwa do 04 sierpnia 2019 r. Potwierdzenie przybycia oraz płatność w dniu spływu w punkcie przy sekretariacie konkursu do godziny 12:00 (koszt udziału będzie zależeć od ilości chętnych może ulec niewielkiej zmianie)
  • w trakcie spływu lub tuż po jego zakończeniu przewidziany jest posiłek regeneracyjny,
  • opieka ratowników, pełne wyposażenie kajaków, transport powrotny autokarami ze Zgonu do Spychowa,
  • uczestników spływu obowiązuje bezwzględne przestrzeganie regulaminu spływu oraz etykiety wodniackiej - nieprzestrzeganie ww. spowoduje wykluczenie z uczestnictwa w spływie bez zwrotu kosztów (regulamin oraz etykieta wodniacka znajduje się na stronie Muzyki Myśliwskiej w zakładce naszego konkursu, w dziale "załączniki".)
  • w przypadku niespodziewanego załamania pogody (gradobicie, oberwanie chmury itp) spływ nie odbędzie się.

„Gdzie głowę do poduszki przyłożyć?”

Uczestnicy sami rezerwują sobie noclegi i opłacają je bezpośrednio w ośrodku / pensjonacie. Organizator nie przyjmuje wpłat za noclegi. W miarę możliwości pomożemy  również zorganizować noclegi dla wszystkich chętnych uczestników, jednak zwracamy uwagę na to, że ze względu na turystyczny charakter miejscowości oraz wakacyjny termin imprezy, należy rezerwować miejsca z dość dużym wyprzedzeniem czasowym.

„Gdy kiszki marsza grają…”

Dla uczestników konkursu przewidziano obiad w piątek 09.08.2019 r. oraz w sobotę 10.08.2019 r. - namioty przy LOEE (koszt pojedynczego obiadu dla sygnalistów to 5 zł, istnieje możliwość wykupienia obiadu osobom towarzyszącym - koszt pojedynczego obiadu to 15 zł) – wymaga wcześniejszego zgłoszenia (na formularzach zgłoszeń dodaliśmy odpowiednią tabelę - proszę wypełniając formularze nie dublować ilości posiłków - jeśli ktoś jest zgłoszony do posiłku w zespole, niech nie powtarza zamówienia w formularzu solisty), dokładna godzina posiłków zostanie podana bliżej terminu konkursu.

W sobotę po ogłoszeniu wyników zapraszamy również wszystkich uczestników na biesiadę na "Gawrę" - polanę koło Leśniczówki "Pupy" - ok. 1,5 km od miejsca przesłuchań.

Śniadania oraz kolacje uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie - jest możliwość wykupienia ich w miejscach noclegowych bądź zaopatrzenia się w sklepach spożywczych.

Do zobaczenia w Spychowie!

Mapa dojazdu

 

Organizatorzy

 

Partnerzy

Program

Piątek 09.08.2019 r. - miejsce: Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Spychowo (LOEE)
09,00 Otwarcie I dnia konkursu - sala konferencyjna w LOEE
09.10 - 12.30 Przesłuchania w kategoriach solistów D, C, B, A - sala konferencyjna w LOEE
14.00 - 18.00 XIII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Sygnalistów Myśliwskich, Leśników i Myśliwych Spychowo 2019
Sobota 10.08.2019 r. - miejsce: Amfiteatr w Spychowie
09.00 Otwarcie II dnia konkursu - Amfiteatr w Spychowie
09.10 - 12.00 Przesłuchania w kategoriach zespołowych D, C, B, A, G, MB, MSH - Amfiteatr przy Nadleśnictwie Spychowo
12:15 - 13:00 Regaty dłubanek na Jez. Spychowskim przy Amfiteatrze
15.00 - 15.50 Msza Święta w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Spychowie
15.50 - 16.00 Przemarsz ze sztandarami z Kościoła do Amfiteatru przy Jez. Spychowskim
16.00 - 16.30 Powitanie gości
16.30 - 17.30 Aukcja obrazów z Pleneru Malarskiego 2018
17:30 - 18:00 Koncert zespołu Masterbrass pod kierownictwem Andrzeja Kulki
18.00 - 18.30 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród XV Mazurskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich
18.30 - 19.30 Koncert Galowy na 100 rogów
20.30 Biesiada myśliwska na polanie leśnej "Gawra"

Zapraszamy również do zwiedzania obrazów z Pleneru Malarskiego 2019 pn. "Las mikro-marko LAS" prezentowanej w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej oraz stoiska Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Mazurskie".

Zestawy sygnałów

Soliści:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A zestaw B

  1. Powitanie
  2. Darz Bór
  3. Muflon na rozkładzie

Zespoły:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw B

  1. Koniec polowania
  2. Naganka naprzód
  3. Całość

Klasa B zestaw E

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Daniel na rozkładzie
  3. Posiłek

Klasa A i G zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Wyniki

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Krzysztof Kaczmarek Nadleśnictwo Okonek 199
2 1 Adam Goluch KŁ "Leśnik" G. Iławeckie 197
3   Wiktor Niedzielin Nadleśnicwo Okonek 195
4 2 Maria Stupienko WKŁ JELEŃ Lidzbark Warmiński 194
5 3 Aleksander Sztylc Nadleśnictwo Strzałowo 187
6   Julian Walkowiak Koło Łowieckie nr 4 "Słonka" Poznań 178

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Alicja Staruch UWM Olsztyn 296
2   Jakub Łosek Nadleśnictwo Okonek 295
3   Grzegorz Wysocki Nadleśnictwo Okonek 284
4   Jan Rawiak Technikum Leśne w Lesku 280
5 2 Dominika Rozmus UWM Olsztyn 274
6   Konrad Siemiątkowski Technikum Leśne w Lesku 274
7 3 Klaudia Stupienko KŁ Jeleń w Lidzbarku Warmińskim 270
8 4 Kamil Smorczewski Nadleśnictwo Jedwabno 266
9   Maciej Drążek Technikum Leśne w Lesku 265
10   Łucja Walkowiak Koło Łowieckie nr 4 "Słonka" Poznań 260
11   Hubert Karbowiczyn Technikum Leśne w Lesku 257
12   Weronika Grużewska KŁ "Cyranka" w Kolnie 256
13 5 Magdalena Słyszewska UWM Olsztyn 244
14   Stanisław Walkowiak Koło Łowieckie nr 4 "Słonka" Poznań 243

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Mikołaj Ciesielski UWM Olsztyn 295
2   Eryk Nadarzyński Nadleśnictwo Okonek 289
3   Lech Gliński ZSM Echo Warszawa 285
4   Sławomir Darkowski ZSM Pasja 285
5   Wojciech Niezgódka Nadleśnictwo Okonek 280
6 2 Daniel Bączek UWM Olsztyn 270
7   Piotr Pomostowski Nadleśnictwo Smolarz 268
8 3 Paweł Mierzejewski Nadleśnictwo Maskulińskie 268
9   Krystian Kowalczyk Nadleśnictwo Ostrołęka 265
10   Damian Rosiński Nadleśnictwo Podanin 264
11   Piotr Łukasiak Koło Łowieckie "Dzik" w Legionowie 262
12   Piotr Orych KŁ Przepiórka w Radzyminie 262
13 4 Alicja Szostak N-ctwo Spychowo 262
14   Michał Nawrot Nadleśnictwo Podanin 260
15 5 Magdalena Deptuła KŁ "Żbik" Szczytno 260
16   Tomasz Stosik Nadleśnictwo Podanin 259
17   Marcin Senger Nadleśnictwo Podanin 259
18   Sławomir Dudziak KŁ 33 "Lis" w Lubartowie 258
19 6 Piotr Gańko Koło łowieckie ŻUBR w Olsztynie 257
20   Mateusz Szweda Nadleśnictwo Żmigród 255
21 7 Karol Żuchowski Nadleśnictwo Olsztyn 250
22   Ferdynand Radwański Nadleśnictwo Podanin 248
23 8 Ryszard Kuprewicz Nadleśnictwo Jedwabno 243
24   Bartosz Górka ZSM Hagard 242

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Karol Jurczyszyn KŁ Knieja w Strzelcach Krajeńskich 297
2   Hubert Jurczyszyn KŁ Knieja w Strzelcach Krajeńskich 293
3 1 Gabriela Ulewicz Nadleśnictwo Spychowo 286
4   Dawid Kotowicz Nadleśnictwo Okonek 285
5   Grzegorz Lison UR Kraków 283
6 2 Adam Jażdżewski N-ctwo Spychowo 283
7   Jacek Smulski ZSM Echo Warszawa 279
8   Mateusz Niedźwiedzki Nadleśnictwo Rajgród 279
9   Paweł Gilewski ZSM Akteon WL SGGW 278
10   Gabriel Chlebowski Zamek w Będzinie 275
11   Luiza Szatner Zamek w Będzinie 274
12   Karol Hussarek Nadleśnictwo Rybnik 273
13   Oskar Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 273
14   Barbara Chlebowska Zamek w Będzinie 273
15 3 Maciej Gałązka N-ctwo Strzałowo 270
16   Łukasz Śliwiński ZSM Akteon WL SGGW 268
17 4 Piotr Mierzejewski Nadleśnictwo Ełk 268
18   Justyna Stępień ZSM Echo w Warszawie 268
19 5 Krzysztof Mroczkowski N-ctwo Strzałowo 268
20 6 Bartosz Karczmarski Nadleśnictwo Spychowo 266
21 7 Krystian Brytan Nadleśnictwo Ełk 265
22   Dominika Dobrowolska Nadleśnictwo Herby 265
23 8 Wioleta Brytan Nadleśnictwo Ełk 263
24 9 Jerzy Lendzion ZSM AKTEON SGGW 263
25   Bartosz Rot Nadleśnictwo Podanin 255
26 10 Maciej Rudyk N-ctwo Spychowo 254
27   Weronika Bieńko ZSM Akteon 253
28 11 Kamil Domian N-ctwo Strzałowo 252
29   Natalia Juszczak UR Kraków 242
30   Radosław Walkowiak Koło Łowieckie nr 4 "Słonka" Poznań 239
31   Janusz Liana Nadleśnictwo Kobiór 237
32 12 Kamil Twarowski Nadleśnictwo Jedwabno 237

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

Zespoły

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Tropem Wilka Zespołu Szkół Leśnych w Lesku ZSL w Lesku 275
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Artemis" przy UWM Olsztyn UWM Olsztyn 272
3 ZSM "Derkacz" Górowo Iławeckie Górowo Iławeckie 271
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Cietrzew" przy Nadleśnictwie Jedwabno Nadleśnictwo Jedwabno 267
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nidzica Nadleśnictwo Nidzica 235

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Echo Kniei" przy Nadleśnictwie Okonek Nadleśnictwo Okonek 292
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo przy ZO PZŁ w Warszawie ZO PZŁ Warszawa 277
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Trąbale ZO PZŁ Olsztyn ZO PZŁ Olsztyn 274
4 Zespół Trębaczy Myśliwskich Nadleśnictwa Podanin Nadleśnictwo Podanin 254
5 Zespół Trębaczy Myśliwskich Rodziny Walkowiaków KŁ nr 4 "Słonka" Poznań 253
6 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Leśne Echo" przy Nadleśnictwie Ostrołęka Nadleśnictwo Ostrołęka 249

Klasa A (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły jednorodne - małe lub duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja WKŁ 335 "Przyszłość" 283
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Artemis UWM w Olsztynie UWM w Olsztynie 281

Klasa G (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły mieszane - małe i duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo N-ctwa Spychowo i Strzałowo 293
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gorzowska Knieja SITLiD Oddz. Szczecin 287
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa WL SGGW Warszawa 287
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Venandi"   284
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Uprzejmie donoszę" w Ełku Nadleśnictwo Ełk 284
6 Wakacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Będzinianie Zamek w Będzinie 264

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa WL SGGW Warszawa 295
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gorzowska Knieja SITLiD Oddz. Szczecin 294
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo N-ctwa Spychowo i Strzałowo 293
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Uprzejmie donoszę" w Ełku Nadleśnictwo Ełk 289
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Venandi"   285
PK Zespół Sygnalistów Myśliwskich działający przy Nadleśnictwie Okonek Nadlesnictwo Okonek 283
6 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja WKŁ 335 "Przyszłość" 279
7 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Leśne Echo" przy Nadleśnictwie Ostrołęka Nadleśnictwo Ostrołęka 252
8 ZSM "Derkacz" Górowo Iławeckie Górowo Iławeckie 252

Klasa MSH (muzyka myśliwska - salon hubertowski - instrumenty muzyczne niemyśliwskie lub myśliwskie i niemyśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Echo Kniei" przy Nadleśnictwie Okonek Nadleśnictwo Okonek 297
2 Zespoł Sygnalistów Myśliwskich "Ligawki" z Warszawy   285
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Artemis UWM w Olsztynie UWM w Olsztynie 279
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Trąbale ZO PZŁ Olsztyn ZO PZŁ Olsztyn 276
5 Zespół Muzykantów Leśnych "Omyczek" Hubert i Jacek Smulscy KŁ Jeleń Ożarów Mazowiecki 267

PK - Występ pozakonkursowy

Formularze zgłoszeniowe

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu

Formularz zgłoszeniowy spływ kajakowy

Ze względów organizacyjnych formularz zgłoszenia na spływ kajakowy jest zamknięty. Organizatorzy proszą, aby w sprawie spływu kontaktować się bezpośrednio telefonicznie lub mailowo: