XVI Mazowiecki Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej Radzymin 2018


 95 lat Polskiego Związku Łowieckiego


 

Komitet Organizacyjny:

Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Warszawie

Mazowieckie Organizacje Łowieckie,
Burmistrz Radzymina
Koło Łowieckie „Przepiórka” w Radzyminie

zaprasza na

XVI Mazowiecki Konkurs
Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej

oraz

Krajowy Konkurs Zespołów Rodzinnych
Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej

który odbędize się
w Radzyminie (Hala Sportowa)
Al. Jana Pawła II 20

w dniu

5 sierpnia 2018 roku


Organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe w postaci trzech rogów myśliwskich Pless dla zwycięzców w klasach mistrzowskich (dla najlepszego solisty w klasie A oraz dla najlepszych zespołów w klasach A i G)

Zgłoszenia udziału w konkursie są przyjmowane wyłącznie elektronicznie w zakładce "Formularze zgłoszeniowe". Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w czwartek, 2 sierpnia.


Współorganizatorzy: Radzymin_patronat

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków finansowych
Samorządu Województwa Mazowieckiego

Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Radzymin

 


List Ministra Środowiska

 

Program

Niedziela 05.08.2018 r.
7.30-8.00 Potwierdzenie uczestnictwa (dla sygnalistów)
8.00 Otwarcie XVI Mazowieckiego Konkursu Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej oraz XIV Krajowego Konkursu Zespołów Rodzinnych Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej
8.15

Przesłuchania konkursowe

  • soliści
  • zespoły
12.30 Zbiórka Pocztów Sztandarowych, myśliwych oraz gości
- uroczysty przemarsz do Kolegiany
13.00 Msza Hubertowska w oprawie muzyki myśliwskiej
Kolegiata Przemienienia Pańskiego w Radzyminie
14.30 Pokaz psów myśliwskich oraz pokaz sokolniczy
15.30 Koncert Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka
po koncercie
  Finał, ogłoszenie wyników
Poczęstunek dla uczestników i zaproszonych gości

w programie ponadto przewidziano:

  • Wystawę trofeów łowieckich
  • Wystawę przyrodniczą
  • Stoiska handlowe z artykułami łowieckimi
  • Prezentację Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej
  • Elektroniczną Strzelnicę Myśliwską
  • Stoiska edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Pytania kierować na e-mail: gocalinski@op.pl; mazowieckikonkurs@wp.pl lub telefon: +48 602 583 506

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw A

  1. Koniec polowania
  2. Apel na łowy
  3. Stój

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A i G zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Konkurs Zespołów Rodzinnych

2 dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej oraz 1 dowolny utwór muzyki myśliwskiej


 

Skład jury:

Soliści, klasy C, B:

Artur Kanawka (Przewodniczący), Tomasz Kacprzak, Karol Kroskowski

Soliści, klasa A:

Maciej Strawa (Przewodniczący), Andrzej Sumliński, Mariusz Jamrozik

Zespoły, klasy D, C, B, A, G, MB i zespoły rodzinne

Artur Kanawka (Przewodniczący), Mariusz Jamrozik, Karol Kroskowski, Andrzej Sumliński, Tomasz Kacprzak

Wyniki

Soliści

Klasa C (dla początkujących)

KO KR M L Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1       Jakub Podleśny KŁ Lis w Lubartowie 281
2 1 1   Jan Segieda ZSM Legato z Mazowsza 261
3 2     Szymon Karp KŁ "Bór" Długosiodło 256
4   2   Andrzej Skrzypiec KŁ nr 33 LIS w Lubartowie 252
5   3   Dariusz Topyła KŁ 33 Lis w Lubartowie 247
6 3 4   Jarosław Breski WKŁ 117 Przepiórka Szulmierz 247
7   5   Mirosław Lisek KŁ 33 Lis w Lubartowie 245
8 4 6   Mirosław Gawroński KŁ nr 5 "Gospodarz" w Borowie 244

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR M L Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 1   Jacek Smulski ZSM "Echo" z Warszawy 276
2 2 2 1 Artur Niewiadomski Nadleśnictwo Drewnica 275
3 3     Julia Medyńska WKŁ 335 "Przyszłość" 274
4       Michał Komar-Gacki Technikum Leśne w Miliczu 270
5 4 3 2 Mirosław Wróblewski Nadleśnictwo Jabłonna 270
6 5 4   Lech Gliński ZSM "Echo" z Warszawy 269
7 6 5   Piotr Orych KŁ "Przepiórka" w Radzyminie 268
8   6   Michał Gunia MCDiS w Niepołomicach 264
9 7 7 3 Sylwia Wróblewska Nadleśnictwo Płońsk 263
10 8 8   Rafał Pasteczka KŁ MOZGAWA w Wodzisławiu 262
11 9   4 Andrzej Michalik PSMMiKŁ w Pułtusku 261
12   9   Grzegorz Siwek KŁ 33 LIS w Lubartowie 261
13 10 10   Sławomir Darkowski ZSM "Echo" z Warszawy 260
14   11   Leszek Węgrzyn MCDiS w Niepołomicach 254
15 11 12 5 Wojciech Szydłowski PSMMiKŁ w Pułtusku 252
16 12   6 Wojciech Reszka PSMMiKŁ w Pułtusku 252
17   13   Sławomir Dudziak KŁ nr 33 LIS w Lubartowie 252
18 13     Zdzisław Maleńczyk ZSM "Echo" przy ZO PZŁ Warszawa 235
19   14   Tomasz Jankowski MCDiS w Niepołomicach 232

Klasa A (mistrzowska)

KO KR M L Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1     Ernest Pietrzyk WKŁ 335 "Przyszłość" 286
2 2 1   Anna Wejda KŁ "Przepiórka" w Radzyminie 280
3 3     Justyna Stępień ZSM "Echo" z Warszawy 278
4 4     Oskar Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 274
5 5 2 1 Hubert Wróblewski Nadleśnictwo Jabłonna 273
6       Sylwia Suder MCDiS w Niepołomicach 271
7 6 3 2 Michał Domański Nadleśnictwo Parciaki 270
8 7     Lori McLane ZSM Echo z Warszawy 269
9 8 4   Piotr Kowal ZSM Akteon WL SGGW w Warszawie 267
10 9 5   Janusz Gocaliński KŁ "Przepiórka"w Radzyminie 260

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna
M - Klasyfikacja myśliwych
L - Klasyfikacja leśników

Zespoły

Klasa D (dzieci do lat 12)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Młodzi Radzyminiacy KŁ "Przepiórka" w Radzyminie 202

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 LISIE ECHO KŁ Nr 33 LIS w Lubartowie 259
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Legato" z Mazowsza Region Mazowsza 255

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akord RDLP Warszawa 277
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich KŁ Przepiórka w Radzyminie KŁ Przepiórka w Radzyminie 272
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Królewscy Niepołomice MCDiS w Niepołomicach 252
4 Zespół Sygnalistów myśliwskich PUŁ_RÓG Pułtuskiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki i Kultury Łowieckiej PSMMiKŁ w Pułtusku 250

Klasa A (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły jednorodne - małe lub duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja KŁ Przepiórka w Radzyminie 290
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich pod zawołaniem "Nigdy Nie Zagaśnie" przy ZO PZŁ w Lublinie ZO PZŁ w Lublinie 229

Klasa G (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły mieszane - małe i duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Echo" z Warszawy ZO PZŁ Warszawa 259

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja KŁ Przepiórka w Radzyminie 278
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akord RDLP Warszawa 276
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich KŁ Przepiórka w Radzyminie KŁ Przepiórka w Radzyminie 268
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Echo" z Warszawy ZO PZŁ Warszawa 249

Krajowy Konkurs Zespołów Rodzinnych Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Rodziny Pietrzyk 292
2 Rodzinny Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Artemida" 290
3 Zespół Rodziny Wróblewskich 289
4 Zespół Rodziny Gocalińskich 287

Galeria

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym facebooku

Media

Materiał wyemitowany 5 sierpnia 2018 r. w Kurierze Mazowieckim.
Początek relacja z konkursu: 6:48


Niedzielne wydanie Teleexpressu (z 5 sierpnia 2018 r.)
Początek relacji z konkursu: 9:16

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu