VII Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej im. Eugeniusza Kruszelnickiego – Rogoziniec 2018

Informacje ogólne:

VII Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej im. Eugeniusza Kruszelnickiego w Rogozińcu odbędzie się w terminie 2 czerwca (sobota) bieżącego roku na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu (Rogoziniec 115, 66-210 Zbąszynek). Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki "Tutti".

Podczas festiwalu zostaną rozegrane konkursy:

  • indywidualne przesłuchania sygnałów myśliwskich – „za kotarą”,
  • konkurencja zespołowa sygnałów myśliwskich,
  • konkurencja zespołowa muzyki myśliwskiej,
  • mistrzostwa gry najdłuższego dźwięku na rogu małym i dużym

Kilka informacji organizacyjnych:

  • Wszystkich uczestników Festiwalu po przybyciu na miejsce prosimy o rejestrację w sekretariacie festiwalu znajdującym się w sali gimnastycznej ZSL Rogoziniec, gdzie będzie można otrzymać wszelkie informacje dotyczące konkursu, talony na wyżywienie oraz plakietki.
  • Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie za pośrednictwem wypełnionych formularzy online.
  • W przypadku, gdy kierownik zgłasza osobiście wszystkich solistów zespołu, w formularzu zgłoszeniowym SOLISTY należy w polu "e-mail" podać każdorazowo e-mail kierownika. Wówczas wszystkie potwierdzenia zostaną przesłane na jeden adres e-mail.
  • Termin zgłaszania udziału w konkursach upływa 31.05.2018 roku
  • Organizatorzy zapewniają obiad dla wszystkich uczestników

Informacje dotyczące KONKURSU SYGNAŁÓW MYŚLIWSKICH I MUZYKI MYŚLIWSKIEJ:

Konkurs zostanie przeprowadzony zgodnie z regulaminem ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich oraz programem przedstawionym przez organizatorów.
Zestawy sygnałów obowiązkowych zostaną wylosowane 30.05.2018 r. i tego samego dnia umieszczone na stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl i na stronie Festiwalu na portalu społecznościowym FACEBOOK www.facebook.com/FestiwalKulturyLesnejRogoziniec

Dodatkowe atrakcje: stoiska kulinarne i rzemieślnicze, wystawy przyrodnicze i kolekcjonerskie, degustacja dziczyzny.

W przypadku niejasności i pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej z organizatorami:
e-mail: zmmdeluxe@interia.pl
tel.  785-617-265 lub 570-384-192

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i rywalizacji.
Darz Bór

 

Program

Sobota 02.06.2018 r.

9:30 otwarcie sekretariatu - prośba o potwierdzenie przybycia uczestników oraz gości + odebranie talonów na wyżywienie wraz z plakietkami
sala gimnastyczna ZSL Rogoziniec
10:00 Otwarcie VII Festiwalu Kultury Leśnej im. Eugeniusza Kruszelnickiego
10:15 - 13:30 Przesłuchania solistów „za kotarą” w klasach: D, C, B, A
Mistrzostwa Świata w graniu najdłuższego dźwięku na rogu małym i rogu dużym po przesłuchaniach solowych
13:30 - 14:30 Przerwa obiadowa
14:30 - 16:00 Przesłuchania zespołów w klasach: D, C, B, A, G, MB
16:00 - 16:30 Degustacja wyrobów myśliwskich
16:30 Pokazy sokolnicze
17:00 Gala laureatów konkursu, ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, kategorii solowej i zespołowej oraz zakończenie Festiwalu

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie festiwalu z ewentualnych przyczyn techniczno-organizacyjnych. Godziny przesłuchań mają charakter informacyjny, są uzależnione od liczby uczestników - mogą powstać drobne przesunięcia czasowe

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw B

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Król polowania
  3. Jenot na rozkładzie

Klasa A zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A i G zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Wyniki

WYNIKI SOLIŚCI

klasa D solowo:

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

REPREZENTACJA

ILOŚĆ PUNKTÓW

1

Rybicki

Jędrzej

Koło Łowieckie „Żuraw” Brójce

198

2

Matuszewski

Antoni

Koło Łowieckie "Grandel" Przygubiel

184

3

Wencel 

Oliwier

Koło Łowieckie "Dąbrowa" Świebodzin

183

4

Dorocki

Mikołaj

 

176

klasa C solowo:

MIEJSCE

KR

NAZWISKO

IMIĘ

REPREZENTACJA

ILOŚĆ PUNKTÓW

1

1

Bukała

Kacper

TL Starościn

296

PK

-

Nowak

Filip

Koło Łowieckie "Rogacz" Międzyrzecz

293

2

2

Żagiel

Paweł

TL Starościn

280

3

3

Sadzyński

Jacek

TL Starościn

277

4

4

Urbaniak

Dawid

TL Starościn

274

5

 

Bielówka

Anna

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki "Tutti"

270

6

5

Król

Ryszard

Koło Łowieckie "Raróg" Zielona Góra

268

7

6

Sydoruk

Jakub

TL Starościn

263

8

7

Domagała

Piotr

TL Starościn

262

klasa B solowo:

MIEJSCE

KR

NAZWISKO

IMIĘ

REPREZENTACJA

ILOŚĆ PUNKTÓW

1

1

Kubiszyn

Paweł

TL Starościn

283

2

2

Kuźmiński

Jan

TL Starościn

275

3

3

Nowak

Filip

Koło Łowieckie "Rogacz" Międzyrzecz

267

4

4

Szczepaniak

Michał

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki "Tutti"

266

5

 

Kaczor

Aurelia

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki "Tutti"

260

6

5

Tarasiewicz

Krystian

Koło Łowieckie "HUBERT" Świebodzin

260

7

6

Mania

Piotr

Zespół Myśliwska Biesiada

259

8

 

Łodyga

Dawid

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki "Tutti"

247

9

7

Kośmider

Marcel

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki "Tutti"

224

10

8

Kliszcz

Andrzej

Koło Łowieckie "LIS" Łagów

223

klasa A solowo:

MIEJSCE

KR

NAZWISKO

IMIĘ

REPREZENTACJA

ILOŚĆ PUNKTÓW

1

1

Jurczyszyn

Hubert

Koło Łowieckie "Knieja" Strzelce Krajeńskie

289

2

2

Jurczyszyn

Karol

Koło Łowieckie "Knieja" Strzelce Krajeńskie

287

3

3

Nowicki

Remigiusz

ZTM "Venator" WL UP Poznań

283

4

4

Skrzetuski

Stanisław

ZTM "Venator" WL UP Poznań

274

5

 

Rybicki

Mikołaj

Koło Łowieckie „Żuraw” Brójce

274

6

 

Bejga

Bartłomiej

ZTM "Venator" WL UP Poznań

274

7

 

Kupś

Adam

ZTM "Venator" WL UP Poznań

273

8

 

Strawa

Jędrzej

ZTM "Venator" WL UP Poznań

273

9

5

Walkowiak

Wojciech

Koło Łowieckie „Żuraw” Brójce

271

10

6

Chmielewski

Karol

Koło Łowieckie "Wilk" Gorzów Wielkopolski

267

11

 

Kaczmarek

Hubert

Koło Łowieckie nr 20 "Dąbrowa" Poznań

267

12

 

Tomaszewska

Anna

ZTM "Venator" WL UP Poznań

266

13

7

Mosiewicz

Marek

Koło Łowieckie "GRANDEL" Przygubiel

265

14

8

Chmielewski

Mariusz

ZTM "Venator" WL UP Poznań

260

15

 

Mikosz

Krystian

Koło Łowieckie nr 8 "Szarak" Otusz

251

16

9

Sywiec

Tomasz

ZTM "Venator" WL UP Poznań

250

17

10

Walkowiak

Wojciech

Koło Łowieckie „Żuraw” Brójce

247

WYNIKI ZESPOŁY

klasa D zespołowo:

MIEJSCE

NAZWA ZESPOŁU

REPREZENTACJA

ILOŚĆ PUNKTÓW

1

Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Łoszaki"

Koło Łowieckie „Żuraw” Brójce

178

klasa C zespołowo:

MIEJSCE

NAZWA ZESPOŁU

REPREZENTACJA

ILOŚĆ PUNKTÓW

1

Zespół Myśliwska Biesiada

Zespół Myśliwska Biesiada

275

2

Zespół Trębaczy Myśliwskich przy Technikum Leśnym w Starościnie 2

Technikum Leśne Starościn

262

klasa B zespołowo:

MIEJSCE

NAZWA ZESPOŁU

REPREZENTACJA

ILOŚĆ PUNKTÓW

1

Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Żurawie"

Koło Łowieckie „Żuraw” Brójce

287

klasa G zespołowo:

MIEJSCE

NAZWA ZESPOŁU

REPREZENTACJA

ILOŚĆ PUNKTÓW

1

Zespół Trębaczy Myśliwskich "Venator" Studentów Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

290

2

Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Głos Kniei"

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki "Tutti"

275

 

Konkurs na najdłuższy dźwięk

Pless: Stanisław Skrzetuski - 1 min 3 s
Parforce: Karol Jurczyszyn - 43 s

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu