XXII Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich – Tułowice 2017 EW

Organizatorzy

  • Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu
  • Zespół Szkół w Tułowicach
  • Tułowicki Ośrodek Kultury

mają zaszczyt zaprosić Państwa na

„Opolski Festiwal Łowiecki", w ramach obchodów „Dni Tułowic".

Serdecznie zapraszamy i życzymy samych przyjemnych wrażeń!


Zgłoszenia do Konkursu należy kierować na:

Zarząd Okręgu PZŁ w Opolu
ul. Malczewskiego 4
45-029 Opole

tel. 77 453 84 56
fax. 77 453 84 57
e-mail: zo.opole@pzlow.pl

 

Program

Sobota, 20 maja 2017 r.
10.00-12.00 Potwierdzenie uczestnictwa w Konkursie
sekretariat Konkursu - ZS Tułowice, ul. Zamkowa 15
12.30-13.00 Uroczyste otwarcie Konkursu Sygnalistów Myśliwskich
plac apelowy ZS Tułowice
13.00-17.00 Przesłuchania konkursowe solistów w kl. D, C, B, A
scena - plac apelowy ZS Tułowice
Niedziela, 21 maja 2017 r.
10.00-12.00 Wręczenie nagród Konkursu Literacko-Plastycznego „Zwierzaki" dla dzieci
plac apelowy ZS Tułowice
12.15-13.30 Msza św. Hubertowska
kościół p.w. św. Rocha w Tułowicach
14.00-16.00 Przesłuchania konkursowe zespołów w klasach D, C, B, A, G,
oraz w klasach muzyki myśliwskiej MB, MEs, MSH
plac apelowy ZS Tułowice
16.00-17.00 Warsztaty muzyczne na rogu
scena - plac apelowy ZS Tułowice
17.00-18.00 Uroczysta gala i wręczenie nagród konkursowych
plac apelowy ZS Tułowice

Zestawy sygnałów

Soliści:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw B

  1. Koniec polowania
  2. Naganka naprzód
  3. Całość

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Zespoły:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw A

  1. Koniec polowania
  2. Apel na łowy
  3. Stój

Klasa B zestaw C

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Wilk lub ryś na rozkładzie
  3. Drapieżnik na rozkładzie

Klasa A zestaw B

  1. Powitanie
  2. Darz Bór
  3. Muflon na rozkładzie

Klasa G zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Wyniki

Soliści

Klasa D

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Szymon Giemza Nadleśnictwo Kluczbork 204
2 1 Grzegorz Pokracki KŁ nr 2 ROGACZ Niemodlin 178
3 2 Justyna Gonsior   166
PK   Julia Gonsior   160

Klasa C

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Jakub Humieniuk TL Brynek 287
2   Barbara Rudnicka TL Brynek 286
3 1 Alicja Hutka WKŁ nr 8 ŻUBR Opole 284
4 2 Marzena Tomaszek Uniwersytet Opolski 280
5   Michał Komar-Gacki   279
6 3 Wiktor Kardas KŁ SŁONKA Byczyna 270
7 4 Magdalena Pokracka KŁ JARZĄBEK Paczków 268
8 5 Mateusz Tomaszek Technikum Leśne w Brynku 266
9 6 Bartłomiej Luberda TL Tułowice 265
10 7 Dominik Penzik TL Tułowice 255
11   Jacek Kołek KŁ LIS Pszów 247
12   Karol Ćmok TL Tułowice 245
13   Tomasz Nycz TL Tułowice 244
14 8 Filip Kasperkiewicz   230

Klasa B

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Martyna Jamrozik   296
2   Patrycja Domogała KŁ CYRANKA Knurów 285
3 2 Bogdan Figas KŁ ORZEŁ Ozimek 283
4 3 Eryk Jasiński Nadleśnictwo Kluczbork 280
5   Michał Hołub KŁ LIS Bystrzyca Kłodzka 279
6 4 Tomasz Gomułka Nadleśnictwo Zawadzkie 277
PK   Arkadiusz Hnyluch WKŁ nr 8 ŻUBR Opole 265
7 5 Mateusz Kubas TL Brynek 264
8 6 Joachim Wilkowski Nadleśnictwo Strzelce Opolskie 263
9 7 Kamil Kubas Nadleśnictwo Kluczbork 261
10 8 Paweł Wilkowski ZSM TL Brynek 260
11   Bartosz Górka TL Brynek 260
12   Krystian Tarasiewicz KŁ HUBERT Świebodzin 259
13 9 Dawid Maciołek KŁ ZŁOTY RÓG Opole 255
14 10 Mateusz Boboń Nadleśnictwo Kluczbork 255
15 11 Paweł Królewicz TL Tułowice 253
16   Krystian Stankowski KŁ LIS Bystrzyca Kłodzka 251
17 12 Dawid Lesiak TL Tułowice 247
18   Patrycja Kulak TL Brynek 243
19   Kamil Bus TL Brynek 226
20 13 Paweł Przyklenk ZS Tułowice 219

Klasa A

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Luiza Szatner TL Brynek 295
2   Marek Mosiewicz KŁ GRANDEL Przygubiel 290
3 1 Arkadiusz Tokarz   287
4   Seweryn Borowiecki Nadleśnictwo Kluczbork 287
5 2 Maciej Litner Nadleśnictwo Kluczbork 284
6   Lesław Domogała KŁ CYRANKA Knurów 281
7   Piotr Giemza Nadleśnictwo Kluczbork 269
8   Roman Wesołkowski KŁ LIS Bystrzyca Kłodzka 268

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna
PK - Występ pozakonkursowy

 

Zespoły

Klasa C

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich WILKI 264
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Silvarum TL Tułowice 258

Klasa B

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Stobrawski Róg 289
2 ZSM Nadleśnictwa Opole 276
3 ZSM HESPERUS TL Tułowice 272
4 Zespół Muzyki Myśliwskiej przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Opolu 261

Klasa G

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Hagard UR Kraków 295
2 Mały Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku 285

Klasa MB

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Hagard UR Kraków 282

Klasa MEs

Miejsce Nazwa Punkty
1 ZSM Stobrawski Róg Nadleśnictwa Kluczbork 276
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Waltornia Nadleśnictwa Zawadzkie 273

Klasa MSH

Miejsce Nazwa Punkty
GP Soubor loveckých trubačů LČR, LS Jeseník - MSH 299
1 Zespół Muzyki  Myśliwskij STOBRAWSKI RÓG Brass Nadleśnictwa Kluczbork 280

GP - nagroda Grand Prix

Galeria