XXI Międzynarodowy Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Księcia Pszczyńskiego” Pszczyna 2017 EW

Zaproszenie na XXI Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich
„O Róg Księcia Pszczyńskiego”
Pszczyna 2017

W imieniu Zarządu Okręgowego, Okręgowej Rady Łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach oraz Komisji Kultury i Promocji Łowiectwa mam zaszczyt zaprosić wszystkich sympatyków sygnalistyki i muzyki myśliwskiej, grających i niegrających na rogach myśliwskich wraz z rodzinami na  nasze doroczne święto, czyli XXI Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Księcia Pszczyńskiego”, który odbędzie się podczas „Dni Pszczyny” 19 sierpnia tego roku w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli:

  • Jan Suchorończak – wiceprezes Naczelnej Rady łowieckiej, Prezes ORŁ Katowice
  • Paweł Sadza – Starosta Pszczyński
  • Dariusz Skrobol – Burmistrz Pszczyny
  • Wiesław Kucharski – dyrektor RDLP w Katowicach

Obecni na konkursie będą mogli wysłuchać muzyki myśliwskiej oraz sygnałów używanych podczas polowania, zarówno tych służących do kierowania nim, ale również tych, które oddają cześć pozyskanej zwierzynie. Będzie możliwe również zwiedzenie zagrody, w której  można  zapoznać się ze zwyczajami nie tylko żubra, największego ssaka w Europie, ale również poznać inne zwierzęta zamieszkujące tereny południowej Polski tj. muflony, jelenie, sarny, daniele oraz pozostałych mieszkańców obiektu tj.: kaczki krzyżówki, kazarki rdzawej, bernikli, gęsi łabędzionosej, łabędzi oraz pawi indyjskich.

Impreza będzie rozegrana według regulaminu opracowanego przez Klub Sygnalistów Myśliwskich w klasach solowych  D, C, B, A,  zespołowych D, C, B, A, G. W muzyce myśliwskiej będzie można konkurować w klasach  MB, MEs, MSH. Dodatkowo przewidziany jest konkurs dla zespołów rodzinnych, w którym trzeba będzie wykonać trzy dowolne sygnały zaakceptowane przez Komisję Muzyczną Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ i zatwierdzone uchwałą nr 14 Naczelnej Rady Łowieckiej z dnia 10.04.2001 r.)  Wydarzenie będzie miało charakter eliminacji wojewódzkich na przyszło roczny konkurs ”O Róg Wojskiego”.

Zgłoszenia do konkursy będą przyjmowane tylko w formie elektronicznej do 13 sierpnia 2017 roku. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: muzyka.mysliwska.pl Organizator nie przewiduje zgłaszania kandydatów w dniu konkursu.

Dla uczestników konkursu przewidziane są okolicznościowe odznaki oraz poczęstunek w trakcie trwania imprezy, a po zmaganiach konkursowych zapraszamy wszystkich uczestników na biesiadę na terenie Skansenu - Zagrody Wsi Pszczyńskiej przy ul. Parkowa 20 w Pszczynie.

W stroju myśliwskim wstęp wolny. Sceneria , w której odbywają się zmagania uczestników czyni konkurs wybitnie szczególna tle innych konkursów tego typu w Polsce co sprawia, że do Pszczyny ciągną coraz większe rzesze uczestników, co jest najlepszą wizytówką konkursu.

W razie pytań proszę dzwonić: Adam Gorywoda 889 208 727

Program

8.00 Otwarcie sekretariatu
9.00 Oficjalne otwarcie konkursu
9.30 Przesłuchania konkursowe w klasie solistów D, C, B, A i zespołów w klasie D, C, B, A, G.
Przesłuchania w kategorii "Muzyka Myśliwska" MB, MEs, MSH oraz Zespołów Rodzinnych
12.30 Przerwa na posiłek
13.00 Przesłuchania konkursowe - c.d.
14.30 Koncert zespołów myśliwskich na rynku pszczyńskim
15.30 Ogłoszenie wyników XXI Śląskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich oraz wręczenie nagród w Pokazowej Zagrodzie Żubrów
17.00 Spotkanie biesiadne

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu (sygnały myśliwskie)

Formularz zgłoszeniowy zespołu (muzyka myśliwska)