XVII Powiślański Przegląd Muzyki i Kultury Myśliwskiej im Tomasza Bielawskiego EW

Kwidzyńskie Stowarzyszenie
Miłośników
Kultury i Tradycji Łowieckich

ma zaszczyt zaprosić

na XVII Powiślański Przegląd Muzyki i Kultury Myśliwskiej
im. Tomasza Bielawskiego
o Wiklinowy Róg Kwidzyna,

który odbędzie się 2-3 września 2017 r.
na zamku w Kwidzynie

 


 

 

Patronat honorowy

Bogdan Borusewicz
Wicemarszałek Senatu RP

Mieczysław Struk
Marszałek Województwa Pomorskiego

Jerzy Godzik
Starosta Kwidzyński

Leszek Czarnobaj
Senator RP

Jan Kantypowicz
Prezes EORŁ PZŁ

Andrzej Krzysztofiak
Burmistrz Miasta Kwidzyna

 

 

Współorganizatorzy

 

Patronat medialny

Program

2 września 2017 r. Sobota
do godz. 11.00 Zgłoszenia uczestników Przeglądu
Obowiązkiem uczestników jest wcześniejsze potwierdzenie udziału w Przeglądzie
12:00 Otwarcie XVII Powiślańskiego Przeglądu Muzyki i Kultury Myśliwskiej im. Tomasza Bielawskiego dla uczestników przesłuchań.
12:30 Rozpoczęcie przesłuchań solistów (Dziedziniec zamkowy)
12:30 - 15:00 Warsztaty muzyczne dla sygnalistów.
15:00 Uroczyste otwarcie XVII Powiślańskiego Przeglądu Muzyki i Kultury Myśliwskiej im. Tomasza Bielawskiego.
15:30 - 18:20 Warsztaty muzyczne dla sygnalistów myśliwskich
16:10 Rozpoczęcie przesłuchań zespołów - sygnałów myśliwskich i MSH
17:10 Rozpoczęcie przesłuchań – myśliwy sygnalista
18:45 Odprawa kierowników zespołów - obowiązkowa
19:00 Uroczysty koncert – gwiazda wieczoru
21:00 Biesiada Myśliwska - wspólne muzykowanie oraz karaoke (Dziedziniec Zamkowy)
Równolegle od godziny 12.00 odbywać się będą kiermasze artykułów łowieckich.
3 września 2017 r. Niedziela
11:00 Prezentacja psów (Scena przed teatrem)
12:30 Msza Hubertowska (Kościół p.w. Świętej Trójcy)
15:00 Koncert laureatów, wręczenie nagród i uroczyste zakończenie przeglądu

Uczestników oczekujemy w biurze przeglądu na zamku w Kwidzynie,
ul. Katedralna 1.

Kontakt:

 

 

 

Zestawy sygnałów

Zespoły

Klasa G zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Klasa A zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Klasa B zestaw C

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Wilk lub ryś na rozkładzie
  3. Drapieżnik na rozkładzie

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Soliści

Klasa A zestaw A

  1. Powitanie
  2. Pobudka
  3. Łoś na rozkładzie

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Muzyka myśliwska

MB, MES, MSH - Zgodnie z regulaminem ogólnopolskim – (3 egzemplarzy partytur dla Jury) – możliwe dostarczenie komitetowi organizacyjnemu do godziny 12 w dniu rozpoczęcia przeglądu.

Wyniki

Soliści

Klasa D

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 Amelia Bulczak GOK Sierakowice 184

Klasa C

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 Patrycja Węsierska S P M i K Łna Zamku w Bytowie 297
2 Kacper Olszewski GOK Sierakowice 292
3 Aleksandra Modrzejewska S P M i K Łna Zamku w Bytowie 288
4 Dominika Błaszkowska S P M i K Łna Zamku w Bytowie 282
5 Łukasz Grabowski GOK Sierakowice 282
6 Jonasz Mielewczyk GOK Sierakowice 279
7 Gracjan Bulczak  GOK Sierakowice 276
8 Kacper Rojowski S P M i K Łna Zamku w Bytowie 275
9 Natalia Pluto Prądzinska S P M i K Łna Zamku w Bytowie 262
10 Bartosz Mazur S P M i K Łna Zamku w Bytowie 262
11 Borys Wrzesiński S P M i K Łna Zamku w Bytowie 261
12 Piotr Gańko Z S L im Unii Europejskiej R. Nida   258
13 Kornel Furman kł. „Jeleń” Wejherowo” 247

Klasa B

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 Anna Tomaszewska kł. Nr 20 Dąbrowa Poznań 294
2 Natan Karol Wojtyła S P M i K Łna Zamku w Bytowie 294
3 Marta Pluto Prądzinska S P M i K Łna Zamku w Bytowie 289
4 Grzegorz Bukała kł. Nr 7 Gdańsk 265
5 Piotr Orych kł. Przepiórka Radzymin 259
6 Szot Marek W K Ł nr 112 Dzik w Ornecie 258
7 Rafał Pasteczka kł. „Przepiórka” Radzymin 258
8 Błażej Mazur RZSMTL Warcino 249

Klasa A

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 Magdalena Czerwonka S P M i K Łna Zamku w Bytowie 297
2 Beniamin Wroński S P M i K Łna Zamku w Bytowie  296
3 Hubert Keller RZSMTL Warcino 289
4 Mirosław Murawski RZSM  N-ctwo Skrwilno 288
5 Remigiusz Nowicki ZTM Venator Poznań 282
6 Alfred Ferenc Potęgowo 275
7 Kazimierz Kroskowski kł. Żuraw 273
8 Gedrius Labanauskas Vilno Litwa  271
9 Janusz Gocaliński kł. „Przepiórka” Radzymin 255
10 Szymon  Pikulik   kł. Nr 16 „Żuraw” Bydgoszcz 248

Myśliwy Sygnalista

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 Alfred Ferenc KŁ. „Gwardia” Słupsk 236
2 Janusz Gocaliński KŁ. „Przepiórka” Radzymin 229
3 Mirosław Murawski KŁ. nr 9 „Słonka” 226
4 Mikołaj Romanowski KŁ. nr 9 „Słonka” 223
5 Gedrius Labanauskas     Vilno Litwa 217
6 Kazimierz Kroskowski  KŁ. „Żuraw” 214
7 Piotr Orych KŁ. „Przepiórka” Radzymin 210
8 Grzegorz Bukała KŁ. „Sokól” nr 7 Gdańsk 198
9 Pasteczka Rafał KŁ. „Przepiórka” Radzymin 197

 

 

Zespoły

Klasa C

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 ZSM „Lisek z Dąbrowy”   kł. 20 Dąbrowa  286
2 ZSM „Niedźwiedzie” GOK Sierakowice 270
3 ZSM „Knieja” SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 268

Klasa B

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 ZSM „Głuszec”    286
2 ZSM KŁ. „Przepiórka”   263
3 RZSM  Nadleśnictwo Skrwilno   258

Klasa MB

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 ZSM „Pomorskie Rogi”    279
2 ZSM „Niedźwiedzie” GOK Sierakowice 265
3 ZSM KŁ. „Przepiórka” Radzymin   262
4 ZSMN Skrwilno   247

Klasa MSH

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Tauro Ragaj Litwa 281

Galeria