XVI Konkurs Sygnalistów Myśliwskich Sudeckiej Krainy Łowieckiej „O Kryształowy Róg” – Lądek Zdrój 2017 EW

ZAPROSZENIE NA KONKURS SYGNALISTÓW MYŚLIWSKICH

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Wałbrzychu, Urząd Miasta i Gminy w Lądku Zdroju, Nadleśnictwo Lądek Zdrój oraz Koła Łowieckie „Darz Bór” Lądek-Zdrój, „Śnieżnik” Stronie Śląskie, „Jeleń” Strzegom, „ST. Hubertus Kłodzko” organizują otwarty XVI Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Kryształowy Róg”, który rozpocznie się o godzinie 10.00 w dniu 10 czerwca br. w Parku Zdrojowym w Lądku-Zdroju.

Konkurs jest jednocześnie eliminacją do Krajowego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich na 2018 r. dla uczestników z województwa dolnośląskiego, w jego ramach odbędą się przesłuchania solistów w klasach kwalifikacyjnych – D, C, B, A i zespołów w klasach – D, C, B, A, G oraz zespołów w klasach muzyki myśliwskiej MB, Mes i MSH.
Zgłoszenia na uniwersalnych kartach należy kierować w nieprzekraczalnym terminie do 2 czerwca  br. na adres Zarządu Okręgowego PZŁ w Wałbrzychu ul. 1 Maja 158 58-305 Wałbrzych, e-mail zo.walbrzych@pzlow.pl. Ze względów organizacyjnych prosimy nie przekraczać w/w terminu.

Losowanie zestawów konkursowych przez jury i organizatorów odbędzie się przed konkursem i zostanie ogłoszone w terminie do 29 maja na stronie internetowej Zarządu Okręgowego (www.walbrzych.pzlow.pl).

XVI Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Kryształowy Róg” będzie przeprowadzony zgodnie z „Regulaminem Ogólnopolskich Konkursów Sygnalistów Myśliwskich”
Organizatorzy zapewniają nieodpłatnie jeden ciepły posiłek dla uczestników konkursu.

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego

 

 

Kontakt:

ZO PZŁ w Wałbrzychu
ul. 1 Maja 158
48-305 Wałbrzych

zo.walbrzych@pzlow.pl
Tel: 74 842 50 62
Faks: 74 848 59 57

Program

9 czerwca 2017 r. (piątek)
19:00 Park Zdrojowy im. Jana Pawła II
Koncert Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka
10 czerwca 2017 r. (sobota)
09:00 Strzelnica Lądecka, ul. Widok
Otwarcie zawodów strzeleckich o puchar Burmistrza Lądka-Zdroju
10:00 Park Zdrojowy im. Jana Pawła II
Otwarcie XVI Konkursu Sygnalistów Myśliwskich "O Kryształowy Róg"
15:00 Park Zdrojowy im. Jana Pawła II
Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, koncert laureatów
11 czerwca 2017 r. (niedziela)
10:00 Kościół Parafialny p.w. Narodzenia NMP, ul. Kościelna
Msza Święta Hubertowska oprawiana przez Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Odgłosy Kniei” z Wałbrzycha

Zestawy sygnałów

Kategoria solowa:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

Klasa B zestaw B

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Król polowania
  3. Jenot na rozkładzie

Klasa A zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Kategoria zespołowa:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A i G zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

Wyniki

XVI Konkurs Sygnalistów Myśliwskich O Kryształowy Róg Lądek-Zdrój

  Lp. Imię i nazwisko Reprezentant Punkty razem
  Wyniki solistów – klasa D
  1 Puchała Jan KŁ „Jeleń” Rychtal 204
  2 Król Kamil ZSM „Durlakowe Rogi” 195
  3 Siwa Jakub KŁ „Jeleń” Rychtal 194
  4 Pokracki Grzegorz KŁ nr 2 „Rogacz” w Niemodlinie 188
  Wyniki solistów – klasa C
  1 Czogała Izabela KŁ „Cyranka” Knurów 286
  2 Tomaszek Marzena Uniwersytet Opolski 282
  3 Pokracka Magdalena KŁ „Jarząbek” w Paczkowie 272
  4 Kołek Jacek KŁ „Lis” Pszów 272
  5 Gumiężny Weronika - 253
  Wyniki solistów – klasa B
  1 Jamrozik Martyna Nadleśnictwo Zawadzkie 296
  2 Komar-Gacki Michał - 285
  3 Plata Mieczysław KŁ „Leśnik” Jarkowice 271
  4 Kowalik Piotr Nadleśnictwo Nawojowa 252
  5 Prask Hubert KŁ „Knieja” Wrocław 250
  6 Janeczko Krzysztof ZSM Tryton 250
  7 Stankowski Krystian KŁ „Lis” w Bystrzycy Kłodzkiej 250
  8 Romanowski Tomasz Nadleśnictwo Nawojowa 234
  Wyniki solistów – klasa A
  1 Domogała Lesław KŁ „Cyranka” Knurów 288
  2 Sołtys Bartłomiej Nadleśnictwo Nawojowa 283
  3 Kurzeja Wojciech Nadleśnictwo Nawojowa 274
  4 Wesołkowski Roman KŁ „Lis” w Bystrzycy Kłodzkiej 270
  5 Bochenek Andrzej Nadleśnictwo Nawojowa 260
           

XVI Konkurs Sygnalistów Myśliwskich O Kryształowy Róg Lądek-Zdrój

  Lp. Nazwa zespołu Reprezentant Punkty razem
  Wyniki zespołów – klasa D
  1 ZSM Jeleń Rychtal KŁ Jeleń Rychtal 187
  Wyniki zespołów – klasa C
  1 ZSM Tryk KŁ „Lis” w Bystrzycy Kłodzkiej 280
  Wyniki zespołów – klasa B
  1 ZSM Nadleśnictwa Nawojowa  Nadleśnictwo Nawojowa 282
  2 ZSM Fanfara KŁ „Cyranka” Knurów 272
  3 ZSM Tryton ZO PZŁ Wrocław 254
  Wyniki zespołów – klasa G
  1 ZSM Nadleśnictwa Złotoryja Nadleśnictwo Złotoryja 278
           

XVI Konkurs Muzyki Myśliwskiej O Kryształowy Róg Lądek-Zdrój

  Lp. Nazwa zespołu Reprezentant Punkty razem
  Wyniki zespołów – klasa MB
  1 ZSM Nadleśnictwa Nawojowa  Nadleśnictwo Nawojowa 266
  Wyniki zespołów – klasa MSH
  1 ZSM Nadleśnictwa Złotoryja Nadleśnictwo Złotoryja 270