XIV Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej - Sierakowice 2017

XIV Festiwal Kultury Łowieckiej KNIEJA 2017

Organizatorzy:

  • Gmina Sierakowice
  •  Gmina Somonino
  •  Okręgowa Rada Łowiecka PZŁ w Słupsku
  •  Komisja Kultury Łowieckiej Okręgowej Rady Łowieckiej PZŁ w Gdańsku 
  •  Pomorskie Towarzystwo Miłośników Muzyki i Kultury Łowieckiej          

Patronat Honorowy:

  • Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk
  • Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego – Jan Kleinszmidt
  • Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku – Adam Kwiatkowski
  • Nadleśniczy Nadleśnictwa Kartuzy - Jan Szramka
  • Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Gdańsku - Marek Gorski
  • Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Słupsku - Jerzy Barbarowicz
  • Starosta Kartuski - Janina Kwiecień

Uczestnicy:

  • Zespół Muzyki Myśliwskiej HUBERTUS  przy Kole Łowieckim „Cyranka” w Sztumie i Kwidzińskim Centrum Kultury
  • Rodzinny Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Żurawie” z Kościerzyny
  • Kwintet Hubertus – Brass z Gdyni
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Sierakowice
  • Galicja Folk Band ze Lwowa
  • Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Sierakowice” z Sierakowic
  • Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Tuchlińskie Skrzaty” z Tuchlina
  • Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Mali Hopowianie” z Hopowa
  • Dziecięcy Folklorystyczny Zespół „Łomniczanik”z Wielkiej Łomnicy - Słowacja
  • Klub Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice
  • Zespół Regionalny „Frantówka” z Lęborka

GWIAZDA WIECZORU - MARGARET


Realizatorzy:

Sponsorzy:

Patronat medialny:

Patronat medialny

Kontakt do Organizatora:
Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach
ul. Kartuska 27
83-340 Sierakowice
e-mail: gok.sierakowice@gmail.com
Tel: 58 681 62 14

Program

11 lipca 2017 r. (wtorek) - Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
13.00 Otwarcie wystawy myśliwskiej pt. „Święty Hubert w Diecezji Pelpińskiej” autorstwa Ignacego Stawickiego
Wystawa czynna do 04 sierpnia 2017 r.
14 lipca 2017 r. (piątek) - Drewniany Zabytkowy Kościół w Sierakowicach
11.00 Otwarcie wystawy myśliwskiej pt. „Leśny zwierzyniec” Nadleśnictwa Kartuzy
Wystawa czynna do 30 września 2017 r.
15 lipca 2017 r. (sobota) - Drewniany Zabytkowy  Kościół w Sierakowicach
10.00 Hejnał Festiwalu Kultury Łowieckiej KNIEJA kompozycji Karola Kroskowskiego
- Klub Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice
Uroczyste otwarcie Festiwalu przez Wójta Gminy Sierakowice Tadeusza Kobielę i Wójta Gminy Somonino Mariana Kryszewskiego
XIII Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej,
Przegląd o „Fanfarę Żurawia”
11.00 Praktyczny kurs wabienia jeleni zakończony konkursem z nagrodami
11.30 III Kaszubski Konkurs Oceny Poroży Jeleni
Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
15 lipca 2017 r. (sobota)  Ołtarz Papieski
15.30 Zbiórka myśliwych i pocztów sztandarowych, zespołów folklorystycznych
Hejnał Festiwalu Kultury Łowieckiej KNIEJA Karola Kroskowskiego
- Klub Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice
Wręczenie nagród głównych
Koncert laureatów XIII Kaszubskiego Przeglądu Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej
16.00 Msza Święta Hubertowska pod przewodnictwem Kapelana Myśliwych, Leśników i Rycerzy Diecezji Pelplińskiej – Księdza Andrzeja Kossa ze Śliwic
Oprawa muzyczna: Zespół HUBERTUS ze Sztumu
Na zakończenie mszy świętej zaproszenie na dalsze części uroczystości
15 lipca 2017 r. (sobota) Amfiteatr SZEROKOWIDZE
17.00 - 20.00 Blok edukacyjny
  • Kuchnia myśliwska i regionalna - GKW z terenu gminy
  • Pokazy psów ras myśliwskich
  • Smaki natury
  • Wioska ziół i kwiatów
  • Kącik przyrodniczy dla dzieci
17.15 - 23.00 Koncerty zespołów folklorystycznych
Gwiazda wieczoru  -  MARGARET
15 lipca 2017 r. (sobota) OSTRZYCE - Scena Koncertowa
14.00 - 1.00 Występy zespołów folklorystycznych, myśliwskich i orkiestry dętej, program artystyczny dla dzieci, pokazy pracy sokołów, Blok edukacyjny, wieczorna zabawa z DJ
  Imprezy towarzyszące
  • Kiermasze Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła
  • Stoiska z akcesoriami myśliwskimi
  • Kuchnia kaszubska i myśliwska
  • Łucznicy
  • Strzelnica
  • Porady hodowców
15 lipca 2017 r. (sobota) MIRACHOWO - Leśniczówka
  Biesiada Myśliwska w Mirachowie (impreza biletowana)

Zestawy sygnałów

Kategoria solowa

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 Amelia Bulczak KSM Gminy Sierakowice 197
2 Patrycja Węsierska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 192
3 Wojciech Niezgódka ZTM Nadleśnictwa Okonek 188
4 Ignacy Trzebiatowski Nadleśnictwo Okonek 176

Klasa C

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 Jonasz Mielewczyk KSM Gminy Sierakowice 279
2 Gracjan Bulczak KSM Gminy Sierakowice 275
3 Aleksandra Modrzejewska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 273
4 Łukasz Grabowski KSM Gminy Sierakowice 271
5 Kacper Olszewski KSM Gminy Sierakowice 268
6 Dominika Błaszkowska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 261
7 Antoni Błaszkowski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 257
8 Borys Wrzesiński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 256
9 Kacper Mazur SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 255
10 Hubert Kropidłowski KŁ Nemrod w Kościerzynie 248
11 Waldemar Trzebiatowski Nadleśnictwo Czarnobór 248
12 Patrycja Baryła ZSL Goraj 242
13 Jan Kropidłowski KŁ Nemrod w Kościerzynie 234

Klasa B

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 Mikołaj Machel KŁ Chełmińskie Watorowo 288
2 Natan Wojtyła SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 283
3 Michał Machel KŁ Chełmińskie Watorowo 281
4 Maciej Kowalczyk Nadleśnictwo Szczecinek 274
5 Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 272
6 Michał Czapiewski N-ctwo Okonek 266
7 Leszek Bartosz Wójcik KŁ HUBERTUS Motarzyn 263
8 Lech Gliński ZSM Echo prz ZO PZŁ w Warszawie 260
9 Patrycja Domogała KŁ Cyranka Knurów 253
10 Sławomir Darkowski ZSM ECHO ZO PZŁ Warszawa 241

Klasa A

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 Błażej Chmielewski Zespół Trębaczy Leśnych BÓR 288
2 Beniamin Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 280
3 Piotr Winnicki Nadleśnictwo Miastko 275
4 Marcin Machel KŁ Chełmińskie 273
5 Alfred Ferenc KŁ Gwardia Słupsk 272
6 Bartosz Bukowski ORŁ Szczecin 266
7 Tadeusz Dybaś ZSL Goraj 241

 

Zespoły

Klasa MB

Miejsce Nazwa Kierownik Punkty
1 Zespół Trębaczy Leśnych „BÓR” Błażej Chmielewski 290
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Bracia Machel Marcin Machel 262
3 Zespół Trębaczy Myśliwskich Nadleśnictwa Okonek Michał Czapiewski 261
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Pomorskie Rogi” przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie Natan Wojtyła 259
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Niedźwiedzie” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach Jonasz Mielewczyk 249

 

  • Najmłodszy uczestnik: Amelia Bulczak – Klub Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice
  • Najlepsza sygnalistka: Marta Pluto Prądzinska – Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie
  • „Fanfara Żurawia”: Jacek Kamrowski – KŁ „KNIEJA” w Tczewie

 

III Kaszubski Konkurs Oceny Poroży Jeleni

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1. Michał Czapiewski Nadleśnictwo OKONEK 77
2. Maciej Duda Nadleśnictwo Borne Sulinowo 67
3. Piotr Winnicki Nadleśnictwo Miastko 61
4. Grzegorz Suchoński Nadleśnictwo Złocieniec 59
5. Maciej Kowalczyk Nadleśnictwo Szczecinek 57
6. Wiesław Keller Nadleśnictwo Cewice 55
7. Arkadiusz Niezgódka KŁ Słonka Koszalin 47
8. Dobromir Nowak 46
9. Borys Wrzesiński SPMiKŁ Bytów 43
10. Marek Skierka Nadleśnictwo Bytów 42
11. Lech Gliński KŁ Jarząbek 42
12. Bartosz Bukowski ORŁ Szczecin 40
13. Waldemar Trzebiatowski Nadleśnictwo Czarnobór 34

I Kaszubski Konkurs Wabienia Jeleni

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1. Wojciech Olszewski Nadleśnictwo Kolbudy 20
2. Mariusz Mróz KŁ Nr 7 Sokół Gdańsk 18
3. Jan Kropidłowski KŁ Nemrod Kościerzyna 16
4. Hubert Kropidłowski KŁ Nemrod Kościerzyna  
5. Gracjan Bulczak KSM GOK Sierakowice  

Galeria

Fot. Kazimierz Kroskowski

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu