XIII Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego – Spychowo 2017 EW

Serdecznie zapraszamy
na

XIII Mazurski Konkurs Sygnalistów
Myśliwskich im. Tomka
Napiórkowskiego

który odbędzie się
11-12 sierpnia 2017 roku w Spychowie

Darz Bór

Marek Michniewicz

Prezes
Spychowskiego Bractwa
Strzeleckiego

Piotr Czyżyk

Dyrektor
Regionalnej Dyrekcji Lasów
Państwowych w Olsztynie

Krzysztof Krasula

Nadleśniczy
Nadleśnictwa Spychowo


 

Ważne informacje:

„Gdzie się zgłosić i ewentualnie o informacje poprosić...”

Za sprawy związane z uczestnictwem w konkursie oraz spływie odpowiedzialny jest: Adam Jażdżewski

Zgłoszenia na XIII Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich oraz spływ kajakowy przyjmujemy do dnia 06 sierpnia 2017!!!

Uprzejmie prosimy o wypełnienie i przesłanie kart zgłoszeń zamieszczonych przez nas na stronie Muzyki Myśliwskiej (w zakładce naszego konkursu) - ze względów organizacyjnych zmieniliśmy układ formularza (dot. obiadów podczas trwania konkursu oraz pamiątkowych znaczków)!

„Nie dość, że gramy – to i kajakami spływamy”

XI Ogólnopolski Spływ Kajakowy Sygnalistów Myśliwskich, Leśników i Myśliwych SPYCHOWO - ZGON – piątek 11.08.2017 r.

  • koszt ok 40  zł / osoba - zgłoszenie uczestnictwa do 06 sierpnia 2017 r. Potwierdzenie przybycia oraz płatność w dniu spływu w punkcie przy sekretariacie konkursu do godziny 12:00 (koszt udziału będzie zależeć od ilości chętnych może ulec niewielkiej zmianie)
  • w trakcie spływu lub tuż po jego zakończeniu przewidziany jest posiłek regeneracyjny,
  • opieka ratowników, pełne wyposażenie kajaków, transport powrotny autokarami ze Zgonu do Spychowa,
  • uczestników spływu obowiązuje bezwzględne przestrzeganie regulaminu spływu oraz etykiety wodniackiej - nieprzestrzeganie ww. spowoduje wykluczenie z uczestnictwa w spływie bez zwrotu kosztów (regulamin oraz etykieta wodniacka znajduje się na stronie Muzyki Myśliwskiej w zakładce naszego konkursu, w dziale "załączniki".)
  • w przypadku niespodziewanego załamania pogody (gradobicie, oberwanie chmury itp) spływ nie odbędzie się.

„Gdzie głowę do poduszki przyłożyć?”

Uczestnicy sami rezerwują sobie noclegi i opłacają je bezpośrednio w ośrodku / pensjonacie. Organizator nie przyjmuje wpłat za noclegi. W miarę możliwości pomożemy  również zorganizować noclegi dla wszystkich chętnych uczestników, jednak zwracamy uwagę na to, że ze względu na turystyczny charakter miejscowości oraz wakacyjny termin imprezy, należy rezerwować miejsca z dość dużym wyprzedzeniem czasowym.

„Gdy kiszki marsza grają…”

Dla uczestników konkursu przewidziano obiad w piątek 11.08.2017 r. oraz w sobotę 12.08.2017 r. - namioty przy LOEE (koszt pojedynczego obiadu to 5 zł) – wymaga wcześniejszego zgłoszenia (na kartach zgłoszeń dodaliśmy odpowiednią tabelę - proszę wypełniać karty zgłoszeń zamieszczone przez organizatora!!!), dokładna godzina posiłków zostanie podana bliżej terminu konkursu.

W sobotę po ogłoszeniu wyników zapraszamy również wszystkich uczestników na biesiadę na polance leśnej Gawra - ok. 1,5 km od miejsca przesłuchań.

Śniadania oraz kolacje uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie - jest możliwość wykupienia ich w miejscach noclegowych bądź zaopatrzenia się w sklepach spożywczych.

Do zobaczenia w Spychowie!

Komitet Organizacyjny XIII Mazurskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich

Nadleśnictwo Spychowo
ul. Mazurska 3
12-150 Spychowo
e-mail:  spychowo@olsztyn.lasy.gov.pl
zgłoszenia, sprawy organizacyjne: jasiu25@wp.pl

Mapa dojazdu

 

Organizatorzy

 

Współorganizatorzy

Program

Piątek 11.08.2017 r. - miejsce: Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Spychowo (LOEE)
08.00 - 09.00 Potwierdzenie przybycia dla uczestników konkursu - sekretariat przy LOEE
09,00 Otwarcie I dnia konkursu - sala konferencyjna w LOEE
09.10 - 12.30 Przesłuchania w kategoriach solistów D, C, B, A - sala konferencyjna w LOEE
12:30 - 14:00 Obiad dla uczestników konkursu - namioty przy LOEE
14.00 - 18.00 XI Ogólnopolski Spływ Kajakowy Sygnalistów Myśliwskich, Leśników i Myśliwych Spychowo 2016
Sobota 12.08.2017 r. - miejsce: Amfiteatr w Spychowie
08.00 - 09.00 Potwierdzenie przybycia dla uczestników konkursu – sekretariat przy LOEE
09.00 Otwarcie II dnia konkursu - Amfiteatr w Spychowie
09.10 - 12.00 Przesłuchania w kategoriach zespołowych D, C, B, A, G, MB, MSH - Amfiteatr przy Nadleśnictwie Spychowo
12.00 - 13.00 Obiad dla uczestników konkursu – namioty przy LOEE
12:15 - 13:00 Regaty dłubanek na Jez. Spychowskim przy Amfiteatrze
13.00 - 13.15 Otwarcie wystawy obrazów z pleneru malarskiego w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej
13:15 - 14:00 Wykład pt. "Historia zegarów wieżowych w Europie" - sala konferencyjna LOEE
14:45 - 15:00 Uroczyste uruchomienie zabytkowego zegara w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Spychowie
15.00 - 15.50 Msza Święta w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Spychowie
15.50 - 16.00 Przemarsz ze sztandarami z Kościoła do Amfiteatru przy Jez. Spychowskim
16.00 - 16.30 Powitanie gości
16.30 - 17.30 Aukcja obrazów z wystawy poplenerowej
17.30 - 18.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród XIII Mazurskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich
18.00 - 19.00 Koncert Galowy na 100 rogów
19.00 Biesiada myśliwska na polanie leśnej Gawra

Zapraszamy również do zwiedzania wystawy poplenerowej pn. „Las-droga do wolności” prezentowanej  w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej oraz stoiska Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie”.

Wyniki

Soliści

Klasa D

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Wojciech Niezgódka Nadleśnictwo Okonek 207
2 1 Maria Stupienko WKŁ JELEŃ Lidzbark Warmiński 188
3 2 Błażej Matela Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki 185
4 3 Aleksander Sztylc Nadleśnictwo Strzałowo 174
5 4 Szymon Witucki ZT Rodziny Wituckich 164
6 5 Filip Witucki ZT Rodziny Wituckich 159
7 6 Antoni Gałązka  Nadleśnictwo Strzałowo 159

Klasa C

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Aleksandra Modrzejewska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 289
2   Patrycja Węsierska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 278
3 1 Kacper Rosłoń TL Iłowo - Osada 254
4   Patrycja Baryła ZSL Goraj 251
5 2 Antoni Sapieżko Nadleśnictwo Maskulińskie 247
6   Szymon Karp   239
7 3 Tomasz Krajewski KŁ Kamera Warszawa 239
8   Klaudia Chrabowska TL Iłowo Osada 231

Klasa B

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Natan Wojtyła SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 296
2   Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 287
3 1 Rafał Osipiński Nadleśnictwo Drygały 286
4   Lech Gliński ZSM Echo Warszawa 282
4 2 Alicja Szostak N-ctwo Spychowo 282
5   Michał Czapiewski N-ctwo Okonek 278
6 3 Marek Szot WKŁ 112 Dzik w Ornecie 277
7   Robert Kopacz Z.O. PZŁ Biała Podlaska 265
8   Jacek Smulski ZSM Echo Warszawa 262
9   Andrzej Michalik PSMMiKŁ w Pułtusku 259
10 4 Piotr Gańko TL Ruciane - Nida 244
11   Wojciech Reszka PSMMiKŁ w Pułtusku 240
12   Andrzej Kalinowski PSMMiKŁ Pułtusk 234
13   Wojciech Szydłowski PSMMiKŁ w Pułtusku 230
14 5 Marcin Pach Nadleśnictwo Ełk 225
15 6 Mateusz Szweda Nadleśnictwo Gołdap 210

Klasa A

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Magdalena Czerwonka SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 294
2 1 Adam Jażdżewski N-ctwo Spychowo 294
3 2 Krzysztof Mroczkowski N-ctwo Strzałowo 294
4 3 Gabriela Ulewicz KŁ Szarak Kętrzyn 285
5   Ernest Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 282
6   Karol Nawrot ZSM Akteon WL SGGW 281
7   Paweł Gilewski ZSM Akteon WL SGGW 278
8   Mateusz Czech ZSM Akteon WL SGGW 276
9   Michał Domański N-ctwo Parciaki 274
10 4 Grzegorz Morawski Nadleśnictwo Spychowo 273
11   Magdalena Miszta ZSM AKTEON WL SGGW 271
12 5 Piotr Mierzejewski Nadleśnictwo Ełk 270
13 6 Bartosz Karczmarski Nadleśnictwo Spychowo 269
14   Andrzej Zakrzewski ZSM Echo Warszawa 267
15   Beniamin Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 261
16 7 Andrzej Szymczyk ZSM AKTEON WL SGGW 261
17   Mateusz Niedźwiedzki Nadleśnictwo Rajgród 256
18 8 Tomasz Żukowski N-ctwo Strzałowo 254
19 9 Kamil Domian N-ctwo Strzałowo 249
20   Tadeusz Dybaś ZSL Goraj 248
21 10 Jerzy Lendzion ZSM AKTEON SGGW 246
22 11 Kamil Twarowski Nadleśnictwo Srokowo 245
23 12 Barbara Lendzion Nadleśnictwo Iława 243
24 13 Michał Szok N-ctwo Strzałowo 242
25 14 Maciej Rudyk N-ctwo Spychowo 227
26   Paweł Mierzejewski Nadleśnictwo Maskulińskie 212
27   Roman Jankowski  PSMMiKŁ w Pułtusku 172

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

 

Zespoły

Klasa D

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Trębaczy reprezentujący Rodzinę Wituckich   168

Klasa C

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Drygały Nadleśnictwo Drygały 279
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Knieja przy SPMiK na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 277
3 ZSM Koła Łowieckiego "Kamera" w Warszawie KŁ "Kamera" Warszawa 228
4 Szkolny Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Cietrzew"   211

Klasa B

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Rodzinny Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Nadleśnictwa Iława Nadleśnictwo Iława 279
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głuszec przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 278
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich działający przy Nadleśnictwie Okonek Nadlesnictwo Okonek 266

Klasa A

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Hejnalistów Myśliwskich z N-ctwa Pisz Sylwanowe Echo N-ctwo Pisz 250

Klasa G

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa  WL SGGW Warszawa 293
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo N-ctwa Spychowo i Strzałowo 289
3 Klub Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej Galindowe Rogi N-ctwo Maskulińskie 276
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Ełk Nadleśnictwo Ełk 274
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo przy ZO PZŁ w Warszawie ZO PZŁ Warszawa 251
6 Zespół "Puł_Róg" - Pułtuskiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki i Kultury Łowieckiej PSMMiKŁ 218

Klasa MB

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa  WL SGGW Warszawa 291
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Ełk Nadleśnictwo Ełk 280
3 Klub Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej Galindowe Rogi N-ctwo Maskulińskie 272
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo N-ctwa Spychowo i Strzałowo 269
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pomorskie Rogi przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 263
6 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo przy ZO PZŁ w Warszawie ZO PZŁ Warszawa 255
7 Zespół Trębaczy Myśliwskich Nadleśnictwa Okonek N-ctwo Okonek 254
8 Zespół "Puł_Róg" - Pułtuskiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki i Kultury Łowieckiej PSMMiKŁ 237