VI Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej im. Eugeniusza Kruszelnickiego Zbąszynek-Rogoziniec "Za kotarą"

Informacje ogólne:

VI Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej im. Eugeniusza Kruszelnickiego w Zbąszynku odbędzie się w terminie 10 czerwca (sobota) bieżącego roku w Domu Kultury w Zbąszynku (ul. Wojska Polskiego 18, 66-210 Zbąszynek). Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Podczas festiwalu zostaną rozegrane konkursy:

  • indywidualne przesłuchania sygnałów myśliwskich – „za kotarą”,
  • konkurencja zespołowa sygnałów myśliwskich,
  • konkurencja zespołowa muzyki myśliwskiej,
  • mistrzostwa gry najdłuższego dźwięku na rogu małym i dużym

Kilka informacji organizacyjnych:

  • Wszystkich uczestników Festiwalu po przybyciu na miejsce prosimy o rejestrację w sekretariacie festiwalu znajdującym się w budynku Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury, gdzie będzie można otrzymać wszelkie informacje dotyczące konkursu.
  • Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie za pośrednictwem wypełnionych formularzy online.
  • W przypadku, gdy kierownik zgłasza osobiście wszystkich solistów zespołu, w formularzu zgłoszeniowym SOLISTY należy w polu "e-mail" podać każdorazowo e-mail kierownika. Wówczas wszystkie potwierdzenia zostaną przesłane na jeden adres e-mail.
  • Termin zgłaszania udziału w konkursach upływa 07.06.2017 roku
  • Organizatorzy zapewniają obiad dla wszystkich uczestników

Informacje dotyczące KONKURSU SYGNAŁÓW MYŚLIWSKICH I MUZYKI MYŚLIWSKIEJ:

Konkurs zostanie przeprowadzony zgodnie z regulaminem ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich oraz programem przedstawionym przez organizatorów.
Zestawy sygnałów obowiązkowych zostaną wylosowane 07.06.2017 r. i tego samego dnia umieszczone na stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl i na stronie Festiwalu na portalu społecznościowym FACEBOOK www.facebook.com/FestiwalKulturyLesnejRogoziniec

W przypadku niejasności i pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej z Agnieszką Rybicką:
e-mail: agnieszkarybicka@poczta.fm
tel. 570-384-192 lub 785-617-265

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i rywalizacji.
Darz Bór

 


 

Program

Sobota 10.06.2016 r.

9:30 otwarcie sekretariatu - Zbąszynecki Ośrodek Kultury
10:00 Otwarcie VI Festiwalu Kultury Leśnej im. Eugeniusza Kruszelnickiego (sala widowiskowa Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury)
10:15 - 13:00 Przesłuchania solistów „za kotarą” w klasach: D, C, B, A (sala widowiskowa Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury)
Mistrzostwa Świata w graniu najdłuższego dźwięku na rogu małym i rogu dużym po przesłuchaniach solowych
13:00 - 14:00 Przerwa obiadowa (ZOK)
14:00 - 15:00 Przesłuchania zespołów w klasach: D, C, B, A, G, MB (Park przy ZOKu)
15:00 Koncerty lokalnych zespołów (Park przy ZOKu)
16:00 Degustacja wyrobów myśliwskich
17:00 Gala laureatów konkursu, ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, kategorii solowej i zespołowej (Park przy ZOKu) oraz zakończenie Festiwalu

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

Klasa B zestaw C

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Wilk lub ryś na rozkładzie
  3. Drapieżnik na rozkładzie

Klasa A zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

Zespoły:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw C

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Wilk lub ryś na rozkładzie
  3. Drapieżnik na rozkładzie

Klasa A i G zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Wyniki

SOLOWO:

KLASA D:

Miesjce

Imię i Nazwisko

Reprezentacja

Liczba punktów

1 Marcin Płóciniak Koło Łowieckie "Ryś" Wschowa 191
2 Jędrzej Rybicki Koło Łowieckie "Żuraw" Brójce 186
3 Oliwier Wencel Koło Łowieckie "Dąbrowa" Świebodzin 171

KLASA C:

Miesjce

Imię i Nazwisko

Reprezentacja

Liczba punktów

PK Natan Wojtyła SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 291
1 Aleksandra Modrzejewska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 280
2 Filip Nowak ZSL w Rogozińcu 273
3 Aurelia Kaczor ZSL w Rogozińcu 270
4 Katarzyna Garczarek KŁ nr 42 „Daniel” w Bukowcu Starym 254
5 Daniel Szermer Nadleśnictwo Grodzisk Wlkp. 252
6 Miłosz Derewicz ZSL w Rogozińcu 250
7 Anna Bielówka ZSL w Rogozińcu 247
8 Dariusz Dudkiewicz KŁ „Brać Leśna” w Jastrowiu 246

KLASA B:

Miesjce

Imię i Nazwisko

Reprezentacja

Liczba punktów

1 Natan Wojtyła SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 277
2 Jakub Kociński Gimnazjum publiczne w Wąsowie 276
PK Magdalena Szulc Koło Łowieckie „Żuraw” Brójce 275
3 Marta Pluto-Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 261
4 Aleksander Garczarek KŁ nr 42 „Daniel” w Bukowcu Starym 261
5 Dawid Łodyga ZSL w Rogozińcu 252
6 Marcel Kośmider ZSL w Rogozińcu 238
7 Maciej Kaziów ZSL w Rogozińcu 234
8 Adrian Blatkiewicz Koło Łowieckie „Jeleń” w Bogdańcu 222
9 Adam Garczarek KŁ nr 42 „Daniel” w Bukowcu Starym 220

KLASA A:

Miesjce

Imię i Nazwisko

Reprezentacja

Liczba punktów

1 Karol Jurczyszyn ZTM Gorzowska Knieja  298
2 Hubert Jurczyszyn ZTM Gorzowska Knieja  286
3 Beniamin Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie  279
4 Marek Mosiewicz Koło Łowieckie „Grandel” Przygubiel  275
5 Mikołaj Rybicki Koło Łowieckie „Żuraw” Brójce  272
6 Hubert Kaczmarek ZSL w Rogozińcu  272
7 Stanisław Skrzetuski ZTM Venator UP Poznań  265
8 Mateusz Walkowiak Koło Łowieckie „Żuraw” Brójce  261
9 Karol Chmielewski Koło Łowieckie „Wilk” Gorzów Wlkp.  260
10 Magdalena Szulc Koło Łowieckie „Żuraw” Brójce  260
11 Wojciech Walkowiak ZSL w Rogozińcu  252
12 Krystian Mikosz ZSL w Rogozińcu  251
13 Patryk Czekalski ZSL w Rogozińcu  247
14 Michał Szczepaniak ZSL w Rogozińcu  238

 

ZESPOŁY:

 

KLASA D:

Miesjce

NAZWA

Reprezentacja

Liczba punktów

1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Jelonki" Koło Łowieckie "Żuraw" Brójce 181

KLASA C:

Miesjce

NAZWA

reprezentacja

Ilość punktów

1 ZSM "Knieja" przy SPMiKŁ na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 288
2 ZSM "Darz bór" Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp. Nadleśnictwo Grodzisk Wlkp. 241

KLASA B:

Miesjce

NAZWA

Reprezentacja

Liczba punktów

1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Żurawie" Koło Łowieckie "Żuraw" Brójce 288
2 ZSM "Głuszec" przy SPMiKŁ na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 272
3 ZSM "Palatium" Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp. Nadleśnictwo Grodzisk Wlkp. 268

KLASA G:

Miesjce

NAZWA

Reprezentacja

Liczba punktów

1 Zespół Sygnalistów Myśliwski "Głos Kniei" ZSL w Rogozińcu 270

KLASA MB:

Miesjce

NAZWA

Reprezentacja

Liczba punktów

1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Żurawie" Koło Łowieckie "Żuraw" Brójce 286
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Głos Kniei" ZSL w Rogozińcu 268
3 ZSM "Pomorskie Rogi" przy SPMiKŁ na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 255

Konkurs na najdłuższy dźwięk

  • Pless: Stanisław Skrzetuski - 1 min 25 s
  • Parforce: Beniamin Wroński - 49 s

Wyniki Konkursu Plastycznego pt. "Łowiectwo w oczach dziecka" Zbąszynek 2017

kategoria klas I-III Szkół Podstawowych

1ex miejsce – Mateusz Czeszejko-Sochacki z klasy II - Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wlkp.
1ex miejsce – Klaudia Szelejewska z klasy IIIa – Szkoła Podstawowa w Zbąszynku
2 miejsce – Alicja Woźniak z klasy IIIa – Szkoła Podstawowa w Zbąszynku
3 miejsce – Angelika Małych z klasy III – Szkoła Podstawowa w Kosieczynie

wyróżnienie:

Miłosz Rucioch z klasy IIIa – Szkoła Podstawowa w Zbąszynku
Kinga Krym z klasy III – Szkoła Podstawowa w Kosieczynie
Zosia Kumke z klasy III – Szkoła Podstawowa w Kosieczynie

kategoria klas IV-VI Szkół Podstawowych

1 miejsce – Milena Śmiałek z klasy V – Szkoła Podstawowa w Kosieczynie

kategoria klas I-III Szkół Gimnazjalnych

1 miejsce – Marta Rutter z klasy Ic – Gimnazjum w Zbąszynku
2 miejsce – Kornelia Mądrzak z klasy IIb – Gimnazjum w Zbąszynku

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu