XII Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego – Spychowo 2016 EW

Serdecznie zapraszamy
na

XII Mazurski Konkurs Sygnalistów
Myśliwskich im. Tomka
Napiórkowskiego

który odbędzie się
12-13 sierpnia 2016 roku w Spychowie

Darz Bór

Marek Michniewicz

Prezes
Spychowskiego Bractwa
Strzeleckiego

Małgorzata Błyskun

Dyrektor
Regionalnej Dyrekcji Lasów
Państwowych w Olsztynie

Krzysztof Krasula

Nadleśniczy
Nadleśnictwa Spychowo


 

Ważne informacje:

„Gdzie się zgłosić i ewentualnie o informacje poprosić...”

Za sprawy związane z uczestnictwem w konkursie oraz spływie odpowiedzialny jest: Adam Jażdżewski

Zgłoszenia na XII Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich oraz spływ kajakowy przyjmujemy do dnia 07 sierpnia 2016!!!

Uprzejmie prosimy o wypełnienie i przesłanie kart zgłoszeń zamieszczonych przez nas na stronie Muzyki Myśliwskiej (w zakładce naszego konkursu) - ze względów organizacyjnych zmieniliśmy układ formularza (dot. obiadów podczas trwania konkursu oraz pamiątkowych znaczków)!

„Nie dość, że gramy – to i kajakami spływamy”

X Ogólnopolski Spływ Kajakowy Sygnalistów Myśliwskich, Leśników i Myśliwych SPYCHOWO - ZGON – piątek 12.08.2016 r.

  • koszt ok 40  zł / osoba - zgłoszenie uczestnictwa do 10 sierpnia 2015 r. Potwierdzenie przybycia, odbiór banderki spływowej oraz płatność w dniu spływu w punkcie przy sekretariacie konkursu do godziny 13:00 (koszt udziału będzie zależeć od ilości chętnych może ulec niewielkiej zmianie)
  • w trakcie spływu lub tuż po jego zakończeniu przewidziany jest posiłek regeneracyjny,
  • opieka ratowników, pełne wyposażenie kajaków, transport powrotny autokarami ze Zgonu do Spychowa,
  • uczestników spływu obowiązuje bezwzględne przestrzeganie regulaminu spływu oraz etykiety wodniackiej - nieprzestrzeganie ww. spowoduje wykluczenie z uczestnictwa w spływie bez zwrotu kosztów (regulamin oraz etykieta wodniacka znajduje się na stronie Muzyki Myśliwskiej w zakładce naszego konkursu, w dziale "do pobrania".)
  • w przypadku niespodziewanego załamania pogody (gradobicie, oberwanie chmury itp) spływ nie odbędzie się.

„Gdzie głowę do poduszki przyłożyć?”

Uczestnicy sami rezerwują sobie noclegi i opłacają je bezpośrednio w ośrodku / pensjonacie. Organizator nie przyjmuje wpłat za noclegi. W miarę możliwości pomożemy  również zorganizować noclegi dla wszystkich chętnych uczestników, jednak zwracamy uwagę na to, że ze względu na turystyczny charakter miejscowości oraz wakacyjny termin imprezy, należy rezerwować miejsca z dość dużym wyprzedzeniem czasowym.

„Gdy kiszki marsza grają…”

Dla uczestników konkursu przewidziano obiad w piątek 12.08.2016 r. oraz w sobotę 13.08.2016 r. - namioty przy LOEE (na koszt organizatora) – wymaga wcześniejszego zgłoszenia (na kartach zgłoszeń dodaliśmy odpowiednią tabelę - proszę wypełniać karty zgłoszeń zamieszczone przez organizatora!!!), dokładna godzina posiłków zostanie podana bliżej terminu konkursu.

W sobotę po ogłoszeniu wyników zapraszamy również wszystkich uczestników na biesiadę na polance leśnej Gawra - ok. 1,5 km od miejsca przesłuchań.

Śniadania oraz kolacje uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie - jest możliwość wykupienia ich w miejscach noclegowych bądź zaopatrzenia się w sklepach spożywczych.

Do zobaczenia w Spychowie!

Komitet Organizacyjny XI Mazurskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich

Nadleśnictwo Spychowo
ul. Mazurska 3
12-150 Spychowo
e-mail:  spychowo@olsztyn.lasy.gov.pl
zgłoszenia, sprawy organizacyjne: jasiu25@wp.pl

Mapa dojazdu

Program

Piątek 12.08.2016 r. - miejsce: Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Spychowo (LOEE)
08.00 - 09.00 Potwierdzenie przybycia dla uczestników konkursu - sekretariat przy LOEE
09,00 Otwarcie I dnia konkursu - sala konferencyjna w LOEE
09.10 - 12.30 Przesłuchania w kategoriach solistów D, C, B, A - sala konferencyjna w LOEE
14.00 - 18.00 X Ogólnopolski Spływ Kajakowy Sygnalistów Myśliwskich, Leśników i Myśliwych Spychowo 2016
Sobota 13.08.2016 r. - miejsce: Amfiteatr w Spychowie
08.00 - 09.00 Potwierdzenie przybycia dla uczestników konkursu – sekretariat przy LOEE
09.00 Otwarcie II dnia konkursu - Amfiteatr w Spychowie
09.10 - 12.00 Przesłuchania w kategoriach zespołowych D, C, B, A, G, MB, MSH - Amfiteatr przy Nadleśnictwie Spychowo
12.00 - 13.00 Obiad dla uczestników konkursu – namioty przy LOEE
12.00 - 18.00 Warsztaty edukacyjno-artystyczne
13.00 - 13.15 Otwarcie wystawy obrazów z pleneru malarskiego w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej
15.00 - 15.50 Msza Święta w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Spychowie
15.50 - 16.00 Przemarsz ze sztandarami z Kościoła do Amfiteatru przy Jez. Spychowskim
16.00 - 16.30 Powitanie gości
16.30 - 17.30 Aukcja obrazów z wystawy poplenerowej
17.30 - 18.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród XII Mazurskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich
18.00 - 18.30 koncert Kai Wasilewskiej z zespołem
18.30 - 19.30 Koncert Galowy na 100 rogów
20.00 Biesiada myśliwska na polanie leśnej Gawra

Od godz. 12.00 przy Amfiteatrze odbędą się warsztaty edukacyjno-artystyczne m.in. kaletnicze, malarskie, rzeźbiarskie oraz powstanie mini wioska indiańska z oryginalnie wyposażonymi tipi, zabawami indiańskimi i konkursami. Zapraszamy również do zwiedzania wystawy poplenerowej pn. „Las-dobre sąsiedztwo” prezentowanej  w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej oraz stoiska Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie”.

Zestawy sygnałów

Kategoria solowa

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A zestaw A

  1. Powitanie
  2. Pobudka
  3. Łoś na rozkładzie

Kategoria zespołowa

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw B

  1. Koniec polowania
  2. Naganka naprzód
  3. Całość

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A i G zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Wojciech Niezgódka Nadleśnictwo Okonek 199
2 1 Antoni Gałązka Nadleśnictwo Strzałowo 189
3 2 Aleksander Sztylc  Nadleśnictwo Strzałowo 167
4 3 Wiktoria Sztylc Nadleśnictwo Strzałowo 144

Klasa C

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Natan Wojtyła SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 292
2   Patrycja Kulak TL Brynek 267
3 1 Marcin Klach ZSZ Iłowo 263
4 2 Szymon Peć ZSZ Iłowo 262
5   Martyna Kaczmarek KŁ nr 24 JELEŃ w Ujściu 260
6   Weronika Sacewicz SGGW Warszawa 259
7 3 Dobrosław Woroniecki Nadleśnictwo Drygały 250
8 4 Karol Żuchowski Nadleśnictwo Olsztyn 245
9 5 Łukasz Miłoszewski ZSZ Iłowo 242
10 6 Jacek Semeniuk Nadleśnictwo Drygały 241
11 7 Paulina Makiewicz Nadleśnictwo Strzałowo 238
12   Michał Kotarski Z.O. PZŁ Konin 232

Klasa B

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Beniamin Hubert Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 293
2   Oskar Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 290
3   Oskar Sinicyn TL Brynek 285
4   Artur Sadowski ZSLiE w Brynku 283
5   Gabriel Chlebowski TL w Brynku 278
6   Lech Gliński ZSM Echo prz ZO PZŁ w Warszawie 277
7   Mateusz Niedźwiecki Nadleśnictwo Rajgród 277
8   Robert Kopacz Z.O. PZŁ Biała Podlaska 276
9   Michał Czapiewski Nadleśnictwo Okonek 276
10   Rafał Osipiński Nadleśnictwo Drygały 274
11   Grzegorz Makoś KŁ Knieja Szczecin 273
12   Adam Dolniak TL Brynek 272
13 1 Bartłomiej Borowski Nadleśnictwo Drygały 270
14   Sławomir Darkowski ZSM "ECHO" 270
15   Jacek Smulski ZSM ECHO przy ZO PZŁ W-wa 266
16   Justyna Makoś KŁ Knieja Szczecin 266
17   Jacek Pszczółka N-ctwo Sarbia 264
18   Agnieszka Kowalewska Nadleśnictwo Polanów 264
19   Maciej Puchała Z.O. PZŁ Konin 263
20   Richard McLane ZSM Echo przy ZO PZŁ w Warszawie 260
21 2 Mateusz Szweda Nadleśnictwo Gołdap 260
22 3 Jakub Kondracki ZSL w Rucianem-Nidzie 260
23   Filip Winnicki KŁ Knieja Szczecin 259
24 4 Dawid Żywica ZSM Gwizd KŁ Ryś Giżycko 257
25   Bartosz Górka TL Brynek 255
26   Paweł Plaskacz KŁ Knieja Szczecin 255
27   Leszek Krzysztofik Z.O. Konin 254
28   Maciej Krzysztofik Nadleśnictwo Sarbia 253
29   Tomasz Maliński Nadleśnictwo Sarbia 249
30   Przemysław Galus KŁ Knieja Szczecin 247
31 5 Marcin Pach Nadleśnictwo Ełk 245
32   Paweł Walczak Z.O.Kalisz 243
33 6 Dawid Pulka ZTM Venator 233
34   Kamil Bus TL Brynek 200

Klasa A

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Adam Jażdżewski N-ctwo Spychowo 294
2   Julia Królik UR Kraków 290
3 2 Gabriela Ulewicz Nadleśnictwo Spychowo 287
4   Luiza Szatner TL Brynek 286
5 3 Andrzej Szymczyk ZSM AKTEON 284
6   Leszek Koliński N-ctwo Durowo 282
7   Ernest Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 281
8   Piotr Winnicki Nadleśnictwo Miastko 280
9 4 Krzysztof Mroczkowski N-ctwo Strzałowo 280
10 5 Agnieszka Bujnicka Nadleśnictwo Miłomłyn 277
11   Błażej Chmielewski RDLP Szczecinek 276
12 6 Michał Szok N-ctwo Strzałowo 275
13   Lori McLane ZSM "ECHO" 275
14 7 Maciej Gałązka N-ctwo Strzałowo 274
15   Karol Nawrot ZSM AKTEON 274
16   Marcin Walkowiak Z.O. PZŁ Konin 271
17   Łukasz Śliwiński ZSM AKTEON 271
18   Sylwia Tomecka TL Brynek 271
19   Michał Domański N-ctwo Parciaki 268
20   Bartłomiej Szlachta TL Brynek 266
21 8 Emil Porydzaj Nadleśnictwo Maskulińskie 265
22   Aleksander Hołodniak ZSM Akteon WL SGGW 265
23   Mateusz Czech ZSM AKTEON 265
24 9 Grzegorz Morawski Nadleśnictwo Spychowo 265
25   Andrzej Zakrzewski ZSM Echo ZO PZŁ w Warszawie 264
26 10 Wioleta Brytan Nadleśnictwo Ełk 259
27   Błażej Tomaszewski Z.O. Konin 257
28   Bartosz Bukowski Nadleśnictwo Gryfino 256
29 11 Kamil Domian N-ctwo Strzałowo 256
30 12 Krystian Brytan Nadleśnictwo Ełk 254
31 13 Bartosz Karczmarski Nadleśnictwo Spychowo 251
32 14 Kamil Twarowski Nadleśnictwo Srokowo 249
33   Janusz Liana ZSM AKTEON 247
34   Andrzej Michał Kapuściński Z.O. PZŁ Konin 242
35   Mariusz Czechowski Z.O. PZŁ Konin 241
36   Magdalena Miszta ZSM AKTEON 240
37 15 Adam Klepacki Nadleśnictwo Ełk 236
38 16 Piotr Mierzejewski Nadleśnictwo Ełk 194
39 17 Andrzej Wasilewski Nadleśnictwo Ełk 193
40   Paweł Gilewski ZSM AKTEON 144

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

 

Zespoły

Klasa D

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 ZSM "Leśni Bracia" Nadleśnictwo Strzałowo 173

Klasa C

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głuszec przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 280
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Drygały Nadleśnictwo Drygały 252
3 Szkolny Zespół Sygnalistów Myśliwskich  "Cietrzew" Zespół Szkół Zawodowych 235

Klasa B

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Forest Brass z Nadleśnictwa Lidzbark Welski N-ctwo Lidzbark Welski 284
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Młode Wiki ZSM Młode Wilki 273
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Trąbale ZO PZŁ Olsztyn ZO PZŁ Olsztyn 269
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Ogar Zarządu Okręgowego PZŁ Konin ZO PZŁ Konin 265
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich działający przy Nadleśnictwie Okonek Nadlesnictwo Okonek 255
6 Sygnaliści Koła Łowieckiego  Knieja Szczecin - Dobrzański Złoty Szpon  KŁ Knieja Szczecin 252
7 Zespół Trębaczy Myśliwskich "Wilk" Nadleśnictwa Sarbia Nadleśnictwo Sarbia 244

Klasa A

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
PK Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja KŁ Przepiórka w Radzyminie 267

Klasa G

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo N-ctwa Spychowo i Strzałowo 288
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW WarszawaW Wydział Leśny SGGW w Warszawie 283
PK Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku ZSLiE w Brynku  278
3 Zespół Trębaczy Leśnych Bór Stowarzyszenie ZTL BÓR 275
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo przy ZO PZŁ w Warszawie ZO PZŁ Warszawa 269
5 Klub Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej Galindowe Rogi N-ctwo Maskulińskie 264
6 Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Ełk Nadleśnictwo Ełk 264

Klasa MB

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Trębaczy Leśnych Bór Stowarzyszenie ZTL BÓR 280
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa Wydział Leśny SGGW w Warszawie 276
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo N-ctwa Spychowo i Strzałowo 264
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pomorskie Rogi przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 262
5 Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Ełk Nadleśnictwo Ełk 260
6 Klub Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej Galindowe Rogi N-ctwo Maskulińskie 259
7 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo przy ZO PZŁ w Warszawie ZO PZŁ Warszawa 256
8 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Ogar Zarządu Okręgowego PZŁ Konin ZO PZŁ Konin 251
9 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gryf Okręgowej Rady Łowieckiej w Szczecinie ORŁ Szczecin 242

Klasa MSH

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Forest Brass z Nadleśnictwa Lidzbark Welski N-ctwo Lidzbark Welski 284
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Trąbale ZO PZŁ Olsztyn ZO PZŁ Olsztyn 257