Czesław Trybus

Ostatnie dźwięki

Fanfara powstał 5 VI 1998r. Pierwotnie Cz. Trybus napisał ją na duży zespół rogów myśliwskich, czyli na 4 plesy i 2 parforsy. W 2021 roku Krzysztof Kadlec opracował ją na 2 plesy i 2 parforsy.

Pieśń myśliwych

Czesław Trybus (1938-2014) był członkiem Koła Łowieckiego nr 6 „Złoty Róg” w Bydgoszczy. Należał do współzałożycieli Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Złoty Róg” działającym przy kole, w którym przez wiele lat grał na plesie. Skomponował wielu utworów na zespół rogów myśliwskich. Jego „Pieśń myśliwska” jest przeznaczona do wykonywania na zespół naturalnych rogów myśliwskich, czyli 3 plesy i 2 parforsy, a dołączone przez kompozytora słowa do melodii pierwszego plesa

Echo Przechlewa - solo na róg myśliwski

Utwór „Echo Przechlewa” Czesława Trybuna (1938-2014) – bydgoskiego sygnalisty i kompozytora muzyki myśliwskiej powstał w 1996 roku. Kompozycja została specjalnie napisana na V Krajowy Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej w Przechlewie. Tam po raz pierwszy została wykonana przez Zespół Sygnalistów Myśliwskich Koła Łowieckiego Nr 6 "Złoty Róg" w Bydgoszczy, w którego skład wówczas wchodził m. in. Krzysztof Kryk, Czesław Trybus i Edmund Sitek. Dzięki uprzejmości Krzysztofa Kryka zapomniana kompozycja została udostępniona. „Echo Przechlewa” przeznaczona jest na róg myśliwski solo. W 1999 roku Czesław Trybus przekomponował utwór dokonując skrótów i drobnych zmian w linii melodycznej nadając kompozycji tytuł „Witajcie myśliwy” lub „Powitanie gości”.

Fanfara "Na powitanie gości - Witajcie myśliwi"

Fanfara skomponowana przez Czesława Trybusa "Na powitanie gości - Witajcie myśliwi" w opracowaniu Krzysztofa Kadleca na duży zespół rogów myśliwskich (2 plessy i 2 parforsy), 3 rogi myśliwskie oraz na duet (pless i parfors).

Marsz "Hej na byka!

Czesław Trybus (1938-2014) – marsz „Hej na byka!” w opracowaniu Krzysztofa Kadleca na duże zespoły myśliwskie, czyli na 3 plessy i 2 parforsy oraz wersja na 2 plessy i 2 parforsy, a także na zespół trzech rogów myśliwskich.

Marsz myśliwych

Marsz myśliwski Czesława Trybusa (1938-2014) - utwór obowiązkowy w klasie MB konkursu muzyki myśliwskiej Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Brodnica 2016
Subskrybuj RSS - Czesław Trybus