XIII Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej

Autor: 

W dniach 7-8 września 2019 roku w Czarnej Białostockiej odbyły się XIII już Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej. Spotkania rozpoczęte zostały zawodami strzeleckimi na strzelnicy w Karakulach.

O godz. 15 w "Dworku na Skraju Puszczy" w Czarnej Białostockiej odbyło się najważniejsze - VIII Międzynarodowe Seminarium Naukowe o gospodarce łowieckiej. Ważne tematy, znamienici prelegenci z kraju  i z zagranicy.

Nie zabrakło też tematu sygnalistyki myśliwskiej. Referat ilustrowany granymi "na żywo" sygnałami zaprezentowali Koledzy Lech Gliński i Jan Malewski z Z.S.M. "Echo" działającego blisko 15 lat przy Z.O. PZŁ w Warszawie. Przedstawiona została historia i idea sygnalistyki myśliwskiej na przestrzeni wieków. Omówiono rodzaje i ewolucję instrumentów stosowanych przez polskich myśliwych oraz sens i zastosowanie poszczególnych sygnałów. Wykład z sygnalistyki był ostatnim tematem Seminarium przed uroczystą kolacją, a więc sygnał "Na posiłek" z radością został przyjęty i wszyscy zebrani ruszyli do suto zastawionych stołów.

W dniu następnym - Msza św. Hubertowska w kościele pw. Św. Rodziny w muzycznej oprawie zespołu "Galindowe Rogi" z Nadleśnictwa Maskulińskie. Kilkadziesiąt pocztów sztandarowych leśników i myśliwych z pocztem Zakonu Kawalerów Orderu Złotego Jelenia na czele. Po mszy św. przejazd nad zalew Czapielówka na festyn oraz koncert Zespołu Reprezentacyjnego PZŁ i wcześniej wspomnianego zespołu "Galindowe Rogi".

Pogoda dopisała. Wyjątkowo udana impreza. Brawa dla Organizatorów przede wszystkim Leśników, Władz Lokalnych, Towarzystwa Miłośników Czarnej Białostockiej oraz Myśliwych.

Podlaska serdeczność i gościnność jak zawsze ujmująca.

Darz Bór