Psia fanfara

Od listopada 2016 roku Okręg Rzeszowski rozpoczął swoją przygodę wydawniczą z kwartalnikiem „Psiarze Galicji”. Jest to bardzo ładnie wydane czasopismo dotyczące kynologii łowieckiej i tematów związanych. Głównym założeniem nowego czasopisma jest „pisać dla psiarzy… i przez psiarzy”. Nie chcemy tworzyć czasopisma naukowego dla wysoce wykształconych a raczej pisać przystępnym językiem teksty skierowane do normalnych (nie chcę użyć słowa przeciętnych) myśliwych mających psa lub myślących o jego zakupie. Oprócz „psich” tematów redakcja nie zapomina o tematach związanych z łowiecką kulturą. Myślę, że osoby zainteresowane naszym wydawnictwem mogą go obejrzeć w swoich zarządach okręgowych. Będzie nam niezmiernie miło móc powiększyć grono odbiorców na Kolegów spoza Podkarpacia.

Pewnie czytając ten tekst zastanawiacie się, o co chodzi? Co tu robi taki temat? Reklama jakaś?

Już wyjaśniam powód. W numerze pierwszym pojawił się mój autorski zapis nutowy jak i słowa do „Fanfary Psiarzy Galicji”. Koledzy z Komisji Kynologicznej chcieli zaakcentować „nowe otwarcie” i poprosili mnie o opracowanie fanfary, która będzie towarzyszyć wszystkim wydarzeniom naszej psiarskiej braci. Podjąłem to wyzwanie a co z tego wyszło… oceńcie sami!

Do pierwszego numeru została dołączona płyta CD z nagraniami Psich fanfar Reinholda Stief’a, Ernesta Dembinioka i „Psiarzy Galicji” w wykonaniu Zespołu „Echo Kniei” z Mielca.

 

Z okazji nadchodzących świąt chciałem życzyć wszystkim sygnalistom i sympatykom ciepłych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia Z dźwiękami naszych rogów w tle.

„Darz Bór”

Bartosz Kopera