Doroczne spotkanie organów Klubu - Gołuchów 2017

Jak co roku, od 10 do 12 marca 2017 r. w Gołuchowie odbyło się spotkanie, w którym wzięły udział władze Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ - Zarząd, Komisja Muzyczna, Komisja Rewizyjna oraz Kolegium Jurorów. Podczas spotkania Komisja Muzyczna KSM zatwierdziła trzy nowe kompozycje - sygnały pokotu: "Słonka na rozkładzie" Krzysztofa Kadleca i "Jarząbek na rozkładzie" Magdaleny Czerwonki oraz "Hejnał strzelców myśliwskich PZŁ" Krzysztofa Kadleca.

Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać referatów przygotowanych przez kandydatów na jurorów: Radosław Kornas przedstawił analizę przestrzenną liczebności orkiestr dętych i zespołów sygnalistów myśliwskich w Polsce; Andrzej Sumliński i Tomasz Kacprzak przybliżyli postać Marcina Kamińskiego; Ewa Żurawska-Seta przeanalizowała typy osobowości w kontekście współpracy zespołowej, a Arkadiusz Garus zaprezentował metody ćwiczeń i rozgrzewki na rogu myśliwskim. Była również możliwość nabycia płyty "Sentymentalna trąbka" Mieczysława Leśniczaka z autografem Mistrza wydanej z okazji 50-lecia jego obcowania z tym instrumentem.

Panowie Bogusław Rataj - Łowczy Okręgowy i Roman Graj - członek Naczelnej Rady Łowieckiej w imieniu organizatorów XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Nowy Sącz 2017 omówili ogólne założenia festiwalu - program i sprawy organizacyjne. Obecni na zebraniu odegrali również utwory festiwalowe - Hejnał XXII Festiwalu... oraz utwory obowiązkowe w poszczególnych klasach.